Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīko semināru žurnālistiem un informācijas speciālistiem "Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos”. Tajā aicināti piedalīties reģionālo un nacionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālisti, kuri raksta par izglītības jautājumiem, kā arī pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti. Seminārs notiek 28. septembrī IZM Erasmus+ projekta “EPALE – nacionālā atbalsta sistēma” ietvaros.

Pieaugušo izglītībai Eiropas Savienībā pašlaik tiek pievērsta liela uzmanība, jo tas ļauj strādājošajiem cilvēkiem attīstīt savas prasmes un pilnveidot zināšanas, sekot izmaiņām tehnoloģijās, darba tirgus pieprasījumā un demogrāfiskajā situācijā. Mācības mūža garumā ne tikai ceļ profesionālo pašpārliecinātību, bet ļauj arī justies daudz drošāk, reaģējot uz mainīgajām sociālajām un politiskajām norisēm. Diemžēl Latvijā iedzīvotāji daudzos gadījumos neredz tiešu saistību starp iegūto izglītību un iespēju paaugstināt dzīves kvalitāti, tostarp nodrošināt sev vietu darba tirgū.

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par prasmēm, kas pašlaik tiek uzskatītas par izšķirošām, lai pieaugušais orientētos mūsdienu pārblīvētājā informācijas plūsmā un saglabātu iegūto zināšanu aktualitāti ne tikai dažus gadus pēc augstskolas beigšanas, bet visas dzīves garumā. Semināra dalībnieki varēs novērtēt iespējas un priekšrocības, ko sniedz Eiropas Savienības pieaugušo izglītības interneta platforma EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europe), kas pieejama 24 ES valstu valodās un kurā atrodama plaša spektra informācija gan par jaunākajām tendencēm un metodiku pieaugušo izglītībā vispār, gan konkrēti pieredzes stāsti un iespēja diskutēt ar dažādu valstu nozares profesionāļiem, kā arī situāciju analīze dažādās pieaugušo izglītības jomās. EPALE atrodams plašs publikāciju klāsts par tādām pieaugušo izglītības tēmām kā finanšu pratība, senioru izglītība, izglītība darba vietās, svešvalodu mācīšana pieaugušajiem, izglītība ieslodzījuma vietās u.c.

Konferences programma

Norises vieta: Rīgas Domes sēžu zāle ((Rātslaukumā 1, Rīga, 1. stāvā).
Norises laiks: 2016. gada 28. septembris, no plkst. 11.00 līdz 15.00.
Auditorija: reģionālo mediju pārstāvji, pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti, pašvaldību izdevumu redaktori, reģionālo pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālisti.
Reģistrācija: 28. septembrī no plkst.10.30.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.