Izvēlne

Aptauja

Kas, Jūsuprāt, ir būtiskākais skolas gaitu uzsākšanā 1.klasē no sešu gadu vecuma?
Mācību saturs un metodika atbilst 6 gadu vecu bērnu vajadzībām
Bērni mācās atbilstošā vidē, izmantojot piemērotas mācību metodes
Sešgadnieku vide ir daudzveidīga, ar vietu un laiku kustību aktivitātēm
Bērniem ir iespēja lietderīgi pavadīt laiku izglītības iestādē pēc stundām
Brīva izvēles iespēja vecākiem izvēlēties pamatizglītības apguvi sākt no 6 vai 7 gadu vecuma

Piektdien, 21. oktobrī viesnīcā “Astor Riga Hotel” notiks Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā „Erasmus+” projekta “Iepriekš iegūtās izglītības pielīdzināšana” (Recognition of Prior Learning, Nr.559264-EPP-1-2014-1-LV-EPPKA3-BOLOGNA)  noslēguma konference, kurā tiks paziņoti projekta rezultāti un prezentēta Skotijas un citu valstu pieredze iepriekš iegūtās izglītības pielīdzināšanā. 

Projekts guvis atbalstu ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” iniciatīvā, kas paredz pasākumus reformu ieviešanai Eiropas augstākās izglītības telpā.

Boloņas procesa progresa 2012. gada ziņojumā ir konstatēts, ka Latvijā valsts līmenī pastāv iepriekš iegūtās izglītības atzīšanas procedūras, taču tās netiek efektīvi piemērotas praksē. Projekta rezultātā plānots panākt būtiskus uzlabojumus gan iepriekš iegūtās izglītības, gan arī neformālās un ikdienējās mācīšanās atzīšanas procedūrās Latvijas augstākās izglītības iestādēs.

Projekta ietvaros tika izstrādāti ieteikumi augstskolām un indivīdiem ārpus formālās izglītības apgūtajā vai profesionālajā pieredzē sasniegto studiju rezultātu vērtēšanā un atzīšanā (AFIPP), kā arī ir izstrādāti normatīvo aktu grozījumi: likumprojekts “Grozījums Augstskolu likumā” un Ministru Kabineta noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 10. janvāra noteikumu Nr. 36 “Iepriekšējā izglītībā vai profesionālajā pieredzē sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi””.


Informāciju sagatavoja:
Karīna Tkačuka
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
Projektu vadītāja
67047774, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.