Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

18. novembrī svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu jeb Latvijas valsts dzimšanas dienu. Taču arī jau šo nedēļu aizvadām īpašās noskaņās, jo 11. novembrī atzīmēsim Lāčplēša dienu, godinot Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu.

“Piederība un lepnums par Latvijas valsti, izpratne par brīvības un neatkarības nozīmi cilvēka un valsts dzīvē ir vērtības, kur vislielākā nozīme to veidošanā ir ģimenei, skolai un vienaudžiem. Patriotisma jūtas kopjamas neatkarīgi no dokumentos ierakstītā, tāpēc aicinu vecākus, skolotājus un skolas īpaši padomāt par to, lai valsts svētku noskaņās organizētajiem pasākumiem nebūtu formāls raksturs, lai tie raisītu pozitīvas emocijas, vēlmi piedalīties un aktīvi līdzdarboties,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Lai novērtētu iepriekšējo paaudžu veikumu, stiprinātu Latvijas sabiedrības saliedētību un izkoptu bērnos un jauniešos patriotisma un valstiskās piederības izjūtu, izglītības iestādes aicinātas organizēt tematiskus pasākumus un svinīgus sarīkojumus, kā arī iesaistīties valsts un pašvaldību piedāvātajās aktivitātēs, kas veltītas Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. “Daudzas Latvijas skolas un pedagogi jau līdz šim ir īpaši domājuši par obligātās mācību programmas, mācību priekšmetu tēmām, radot saikni ar valsts svētkiem,” pauž ministrs. Šadurskis aicina, lai šī tradīcija iet plašumā un piederību valstij stiprinātu ne tikai svinīgos pasākumos, bet arī mācību procesā.

Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988.gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra, 11.novembra krastmalā. Taču līdzās svētku pasākumiem Rīgā ik gadu krāšņi, emocionāli un daudzveidīgi pasākumi norisinās Latvijas novados un pilsētās, kopjot patriotisma tradīcijas un tādējādi stiprinot valstisko vienotību.

Lai mums kopīgi izdodas emocionāli bagāti un patriotismu stiprinoši valsts svētki!

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.