Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

eksperti 900x700Rīt, 23. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotais seminārs par Latvijas augstskolu iekšējo pārvaldību un finanšu plānošanu, kā arī promocijas procesu un doktorantūru. Semināru vadīs Pasaules Bankas (PB) finanšu un izglītības eksperti. Seminārā aicināti piedalīties pārstāvji no augstākās izglītības iestādēm, Latvijas Rektoru padomes, Latvijas Studentu apvienības, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības un Latvijas Universitāšu asociācijas. 

Seminārā tiks apspriesti PB ieteikumi augstskolām un izglītības politikas veidotājiem, ņemot vērā šā gada jūnija un septembra ekspertu vizītēs konstatēto. Tikšanās laikā arī izvērtēs iespējamās reformas, lai pilnveidotu augstākās izglītības institūciju iekšējo pārvaldību un finanšu vadību, kā arī efektīvāk organizētu studijas doktorantūrā.

Līdz šim augstskolas no ekspertiem saņēmušas pozitīvus novērtējumus saistībā ar studentu iesaisti iekšējās pārvaldības procesos un valsts piešķirtā snieguma finansējuma veiksmīgo sadali, taču bieži tiek fiksēta nepietiekama caurskatāmība valsts budžeta līdzekļu izlietošanā, kā arī nereti sarežģītā pārvaldības struktūra. Attiecībā uz doktorantūras procesu kā viens no galvenajiem apgrūtinājumiem tā veiksmīgai norisei norādīts nošķīrums starp doktorantūras studijām un promocijas (doktora darba izstrādes) gaitu, kas savukārt papildina veicamo formalitāšu daudzumu. Tāpat tiek minēta nepieciešamība veikt tālredzīgāku novērtējumu, vai konkrētā augstskola ir pietiekami spēcīga un nodrošina nepieciešamo pētniecības vidi, lai tajā taptu augstvērtīgi pētījumi.
PB ekspertu grupa turpinās strādāt pie jaunām rekomendācijām tālākajiem darbiem augstskolu darbības pilnveidošanā, lai turpinātu īstenot nozares finansēšanas reformu un paaugstinātu izglītības kvalitāti un efektivitāti Latvijā.

Seminārā apspriestais tiks izmantots ekspertu ziņojumu sagatavošanai par Latvijas augstskolu iekšējo pārvaldību un finansēšanu un rekomendācijām, kā arī promocijas procesu, ņemot vērā Eiropas valstu labo praksi. Ziņojumu prezentēšanai 2017. gadā notiks publiskā apspriešana, savukārt pētījuma rezultātus prezentēs konferencē, ko plānots organizēt 2018. gada pirmajā ceturksnī.

Seminārs par Latvijas augstskolu iekšējo pārvaldību un finanšu plānošanu, kā arī promocijas procesu un doktorantūru norisinās IZM realizētā Eiropas sociāla fonda (ESF) finansētā projekta “Dalība starptautiskajos pētījumos” ietvaros. Pētījuma galvenais mērķis ir Latvijas augstākās izglītības modernizācijai atbilstoša augstskolu pārvaldība.

Gan par šo, gan pārējiem IZM realizētajiem izglītības kvalitātes pētījumiem sīkāka informācija pieejama šajā saitē: http://ej.uz/ESF_izglitiba

 

Informāciju sagatavoja:
Toms Treibergs
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
komunikācijas koordinators
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
tālr. 67047975

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.