Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

Marite Poksane gada sporta skolotajs 2016 M“Latvijas Gada balvas sportā 2016” noslēguma ceremonijā 22. decembrī paziņoti Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursa “Gada sporta skolotājs 2016” rezultāti – galveno balvu un titulu “Gada sporta skolotājs 2016” ieguvusi Riebiņu vidusskolas sporta un veselības mācības skolotāja Mārīte Pokšāne.

Mārīte Pokšāne Riebiņu vidusskolā strādā jau 21 gadu un konkursam viņu pieteica Riebiņu vidusskolas direktore Ineta Anspoka, uzsverot, ka M.Pokšāne ir paraugs kolēģiem un padomdevējs vecākiem. Viņa ir skolēnu cienīta skolotāja un arī autoritāte Riebiņu novada sabiedrībā, jo prot iesaistīt visu vecumu novada iedzīvotājus dažādās netradicionālās, aizraujošās sporta aktivitātēs un popularizēt aktīvu dzīvesveidu.

Savās sporta stundās M.Pokšāne veido skolēnu spējas attīstošu mācību vidi, izvēloties tai piemērotu inventāru. Ikviens vingrinājums tiek pielāgots katra skolēna vecuma posmam, interesēm un vajadzībām. Īpašā pieeja skolotājai ļauj sporta stundās sekmīgi sasniegt izvirzīto mērķi, turklāt katra stunda sākas un noslēdzas ar skolotājas un skolēna smaidu. Fiziskās aktivitātes stundā tiek vadītas atbildīgi, īpaši domājot par katra skolēnu drošību. Par pozitīvo un radošo gaisotni M.Pokšānes vadītajās sporta stundās pārliecinājās arī konkursa žūrija.

Konkursam "Gada sporta skolotājs 2016" dalībniekus bija aicinātas pieteikt Latvijas novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības, kā arī profesionālās vidējās izglītības iestādes. Konkursa "Gada sporta skolotājs 2016" finālā iekļuva un uz galveno titulu pretendēja arī Jaunlutriņu pamatskolas sporta, ķīmijas un bioloģijas skolotāja Inta Grinberga un Zemgales vidusskolas sporta skolotājs Reinis Duksītis.

Konkursa mērķis ir atrast profesionālāko sporta skolotāju Latvijā, popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas un fiziski aktīvas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, kā arī celt profesijas prestižu plašākas sabiedrības acīs. Labs sporta skolotājs spēj motivēt savus skolēnus būt fiziski aktīviem un veidot pozitīvu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm arī turpmākajai dzīvei, tāpēc būtiski ir novērtēt viņa darbu.

Konkursa vērtēšanas komisijā darbojās gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti, tostarp sporta komentētājs un žurnālists Ģirts Timrots, kamaniņu braucējs, Turīnas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Mārtiņš Rubenis, vieglatlēte, Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībniece Ilona Marhele.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.