Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

festivals lampaKas ir godīga spēle? Nesarunāt rezultātus? Nelietot dopingu? Nekauties? Sacensību gars ir dabisks sporta elements. Vai par to jāsāk runāt jau bērnudārzā un skolā, kad veidojas vēlme sacensties? Kas ir ētika sportā? Kādus kritērijus tai izvirza valsts, nozares organizācijas un kā sevi vērtē paši sportisti?

Atbildes uz šiem jautājumiem Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un Latvijas FairPlay kustību aicina rast visiem kopā sarunu festivālā “Lampa” 1.jūlijā no plkst. 16.00 līdz 17.30 Valsts kancelejas teltī “Ētikas skaitītājs”. Interesentiem būs iespēja tikties un diskutēt ar IZM Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidenti Inetu Radeviču un Godīgu spēļu Latvijas FairPlay kustības vadītāju Baibu Veisu.

Latvijā ir iedibināta Godīgas spēles FairPlay kustība. Tā aptver ļoti daudzas jomas - cīņu pret dopingu, pret nelegāliem totalizatoriem, pret rasu un reliģisko diskrimināciju. Uz godīga sporta principiem balstās olimpiskā kustība. Olimpiskās komitejas statūtos ētikas principu popularizēšana ir viens no trim galvenajiem mērķiem. Latvijā tiek piešķirta Gada balvas sportā “Par godīgu spēli”, bet tai nav viegli atrast pretendentus. Nevis tāpēc, ka to trūktu, bet tāpēc, ka godīga spēle vairākumam ir ikdiena.

Diskutēsim, veidosim virtuālo fotogaleriju “Es nelietoju dopingu”; jauniešus, trenerus, tiesnešus, ikvienu, kurš sporto, aicināsim parakstīt “Godīga sporta solījuma līgumu”; tev būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, veidojot Pasaules olimpisko spēļu karti, salikt tematisku “puzli” par FairPlay principiem, pārbaudīt zināšanas, aizpildot testu “Vai es esmu olimpietis?”, un saņemt balvu.

Šī gada festivālā Valsts kancelejas teltī “Ētikas skaitītājs” būs plaša divu dienu programma ar diskusijām, aktivitātēm un spēlēm par ētikas tēmu. Ikviens varēs izmēgināt risināt praktiskas ikdienas ētikas dilemmas dažādās profesijās un izdarīt secinājumus par savu rīcību un tās sekām. Runāsim par to, cik augstai ētikas latiņai jābūt darbā, kā iedzīvināt un novērtēt ētikas principus, kā palīdzēt darbiniekiem dažādās dilemmas situācijās un vai ētiskums darbā sekmē kopējo sabiedrības viedumu: MK mājaslapā.

Savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra 1. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 13.30 aicina uz VIAA administrētās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un stipendijas” trīs projektu aktivitātēm, kurās vairāku augstskolu un zinātnisko institūtu pārstāvji demonstrēs jaunāko pētījumu rezultātus un pieredzi, kā arī ieguldījumu pētniecības attīstībā.

Visas trīs EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas projektu aktivitātes varēs apmeklēt Finanšu ministrijas un Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā organizētajā Iespēju teltī. Plašāka informācija.

Sarunu festivāls “Lampa” notiek 30.jūnijā un 1.jūlijā Cēsu pils parkā. Vairāk uzziniet: Sarunu festivāla “Lampa” mājaslapā.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.