Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

eureka logoŠodien, 2017.gada 30.jūnijā, Madridē izglītības un zinātnes ministra biroja vadītājs Andis Geižāns piedalās EUREKA programmas ministru konferences XXVII sesijā. Konferencē paredzēts apstiprināt EUREKA Stratēģijas Ceļakarti 2020 un citus EUREKA programmas administrēšanai nozīmīgus dokumentus. Ministri uzklausīs arī lielo, mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvju viedokli un priekšlikumus.

EUREKA programma izveidota 1985.gada 17.jūlijā. Tajā darbojas 40 dalībvalstis, trīs asociētās valstis un Eiropas Savienība kā organizācija. 2017.gada 1.jūlijā asociētās valsts statusu iegūs arī Čīle.

EUREKA dalībvalstis un Eiropas Savienība 2008.gadā izveidoja kopīgu sadarbības programmu Eiropas pētniecības telpā, nodrošinot tai kopīgu finansējumu un resursus. Šajā Eurostars programmā piedalās 33 dalībvalstis un trīs partnervalstis. Atbalstu piešķir inovatīviem un konkurētspējīgiem produktiem, procesiem un pakalpojumiem, kam ir pozitīva ietekme, radot jaunas darba vietas, attīstot ekonomiku un ilgtermiņa sadarbību.

Konferencē ministri diskutē par EUREKA perspektīvām Eiropas pētniecības telpā, kā arī par izaicinājumiem nākamās Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju pamatprogrammas kontekstā.

EUREKA iniciatīva veicina industrijas iniciatīvas inovācijā. Šāda starptautiska sadarbība ir nozīmīgs veids, kā nodrošināt pieejamību zināšanām, kompetencēm, resursiem un prasmēm visā pasaulē.

Sākotnēji EUREKA dalībvalstis sadarbojās tehnoloģiju jomā, lai attīstītu Eiropas iekšējo tirgu, šobrīd EUREKA globālais scenārijs paredz, ka Eiropas uzņēmumi darbojas globālā vidē un tādā veidā stiprina savas konkurētspējas stratēģijas.

EUREKA un Eurostars projektos var piedalīties Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā reģistrētie sīkie, mazie, vidējie un lielie komersanti ar juridiskās personas statusu, kā arī zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētas zinātniskās institūcijas.

Latvijā EUREKA programmu administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāk par programmu.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.