Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

cern 4x3Trešdien, 2017.gada 20.septembrī, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska darba vizītes Šveices Konfederācijā, Ženēvā, ietvaros apmeklē Eiropas Kodolpētījumu organizāciju (CERN). Premjerministra vadītās delegācijas sastāvā ir Latvijas Republikas zinātnisko institūciju pārstāvji, tostarp Latvijas zinātnieki, kuri CERN amatpersonas iepazīstinās ar savām nākotnes iecerēm sadarbībai ar CERN.

CERN vizītes laikā Latvijas Republikas valdības pārstāvji apliecinās ieinteresētību padziļināti sadarboties noslēgtā zinātniskās un tehniskās sadarbības līguma ietvaros, kā arī aplūkos CERN infrastruktūru – Lielo Hadronu paātrinātāju, iepazīsies ar Compact Muon Solenoid (CMS) eksperimentu, kurā pēc visu nepieciešamo “mājas darbu” izpildes ir izteikušas vēlmi piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes zinātnieki.

CERN jau vairāk nekā sešdesmit gadu ir galvenais daļiņu fizikas izpētes, inovāciju un zinātnisko atklājumu centrs pasaulē, kurā tiek veikti fundamentāli fizikas atklājumi. CERN ir nozīmīgs spēlētājs zināšanu un tehnoloģiju pārneses jomā, te notiek jaunu tehnoloģiju, materiālu, programmatūras, ierīču, instrumentu un aparatūras izstrāde, kas var ieinteresēt Latvijas uzņēmējus.

Pateicoties aizvien ciešākai starptautiskajai sadarbībai ar CERN, Latvijā tiks veicināta daļiņu fizikas zinātniskie pētījumi un inženiertehnisko zinātņu attīstība, kas atbilst Latvijas viedās specializācijas stratēģijas zinātnes un inovāciju jomā (RIS3) prioritātēm.

2016.gada 31.oktobrī Ženēvā Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs Dr.Kārlis Šadurskis un CERN ģenerāldirektore Dr.Fabiola Gianotti parakstīja Latvijas Republikas valdības un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību augstas enerģijas daļiņu fizikā. Līdz ar līguma stāšanos spēkā Latvijas zinātnei, biznesam un valsts attīstībai kopumā pavērušās jaunas un nebijušas iespējas.

Plašāka informācija par CERN pieejama IZM mājaslapā.

 cern1 cern2 cern3

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.