Izvēlne

Aptauja

Kas, Jūsuprāt, ir būtiskākais skolas gaitu uzsākšanā 1.klasē no sešu gadu vecuma?
Mācību saturs un metodika atbilst 6 gadu vecu bērnu vajadzībām
49
Bērni mācās atbilstošā vidē, izmantojot piemērotas mācību metodes
57
Sešgadnieku vide ir daudzveidīga, ar vietu un laiku kustību aktivitātēm
24
Bērniem ir iespēja lietderīgi pavadīt laiku izglītības iestādē pēc stundām
11
Brīva izvēles iespēja vecākiem izvēlēties pamatizglītības apguvi sākt no 6 vai 7 gadu vecuma
158

Kopējais balsu skaits: 299

LV ID EU logo ansamblis ESF RGBIzglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi noteikumu projektu „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.2.specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 8.3.2.2.pasākuma „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” īstenošanas noteikumi”.
Noteikumu projekts paredz ES fondu finansējumu 34 345 390 euro apmērā novirzīt izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai vispārējās izglītības iestādēs. Atbalsts plānots: (1) 1.-4.klašu izglītojamajiem ar mācību grūtībām; (2) izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem, tai skaitā paredzot agrīnu mācīšanās traucējumu, tādu kā disleksija, disgrāfija un diskalkulija priekšdiagnostiku, vienlaikus nodrošinot atbilstošu pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi darbam ar mācīšanās traucējumu diagnostikas testiem un monitoringu, kā arī metodoloģiskajam darbam izglītojamo ar mācīšanās traucējumiem kompetenču attīstībai; (3) izglītojamo talantu atklāšanai un izkopšanai izglītības iestādē, tai skaitā sagatavošanai izglītības iestādes, novada vai pilsētas mācību priekšmetu olimpiādēm un konkursiem; (4) neformālās izglītības pasākumu īstenošanai, tai skaitā interešu izglītības programmu, vasaras nometņu, konkursu, zinātnes centru, semināru, projektu, u.c. aktivitāšu īstenošanai, kas vērstas uz izglītojamo individuālo spēju izkopšanu un attīstību, paredzot iesaistīt ne mazāk kā 80% no kopējā projektā iesaistīto vispārējās izglītības iestāžu 1.-6.klašu izglītojamo skaita un 20% no kopējā projektā iesaistīto vispārējās izglītības iestāžu 7.-9.klašu izglītojamo skaita; (5) pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi mūžizglītības prasmju, tādu kā IKT pielietošana mācību procesā, svešvalodu un līderības prasmes, u.c., kā arī prasmes darbam ar izglītojamajiem, kam ir dažāds spēju un prasmju līmenis, iekļaujošās izglītības veicināšanai.
Potenciālais ESF projekta īstenotājs – Valsts izglītības satura centrs, sadarbības partneri – pašvaldības.
Indikatīvais ESF projekta īstenošanas termiņš – no 2016.gada IV ceturkšņa līdz 2020.gada IV ceturksnim.

Projektu iesniegumu vērtēšanas kritēriji, to piemērošanas metodika un sākotnējais ietekmes novērtējuma ziņojums ir nosūtīts ES fondu apakškomitejai izskatīšanai 2016.gada 16.jūnija sēdē. Noteikumu projektu plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē 2016.gada 19.maijā.

MK noteikumu projekts

Viedokļus un komentārus par noteikumu projektu lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 2016.gada 2.jūnijam.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.