Izvēlne

Aptauja

Kas, Jūsuprāt, ir būtiskākais skolas gaitu uzsākšanā 1.klasē no sešu gadu vecuma?
Mācību saturs un metodika atbilst 6 gadu vecu bērnu vajadzībām
49
Bērni mācās atbilstošā vidē, izmantojot piemērotas mācību metodes
57
Sešgadnieku vide ir daudzveidīga, ar vietu un laiku kustību aktivitātēm
24
Bērniem ir iespēja lietderīgi pavadīt laiku izglītības iestādē pēc stundām
11
Brīva izvēles iespēja vecākiem izvēlēties pamatizglītības apguvi sākt no 6 vai 7 gadu vecuma
158

Kopējais balsu skaits: 299

30.maijā pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska zinātniska, pieaugušo izglītības jautājumiem veltīta konference, “Izaicinājumi pieaugušo izglītības kvalitātes pilnveidei”, ko rīko Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konference risināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, to atklās Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Starptautiski atzītu ekspertu lekcijas ievadīs katru no trīs paneļdiskusijām, kuru dalībnieki debatēs par pieaugušo izglītības politiku saistībā ar kvalitātes pilnveidošanu, kā arī par iespējām nodrošināt ikvienam pieaugušajam izglītības pamatprasmes, kas nepieciešamas mūsdienu sabiedrībā. Īpaša diskusija būs veltīta risinājumiem un metodēm, kā uzlabot pieaugušo izglītības kvalitāti Latvijā, aptverot visus iedzīvotājus. Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuras darbības viens no galvenajiem akcentiem ir atbalsts mūžizglītībai, konferences darba grupā prezentēs starptautisku projektu “Andragoģija: virtuālā tālmācības sistēma bibliotekāriem”, kura ietvaros šobrīd top tālmācības kurss bibliotēku darbiniekiem, kas ļaus virtuāli apgūt pieaugušo izglītotāju (andragogu) prasmes.

Dienas otrajā pusē konferences darbs turpināsies četrās sekcijās: “Neformālās pieaugušo izglītības pārvaldība un kvalitāte”, “Atbalsta sistēma pieaugušo mācībām”, “EPALE – Eiropas virtuālā platforma pieaugušo izglītības kvalitātes pilnveidei: pieredze un izaicinājumi”, “Andragoģija – izaicinājums bibliotekāra kompetencei”.

Konferences ietvaros tiks sagatavots un izdots pieaugušo neformālās izglītības jautājumiem veltīts zinātnisko publikāciju krājums, kura raksti tiks iesniegti indeksēšanai zinātnisko rakstu datu bāzē. Konferences dalībnieki varēs iepazīties ar publicēšanai pieņemto rakstu tēzēm un anotācijām.

Dalība, uzstāšanās un publikācijas konferencē – bez maksas. Darba valodas – latviešu un angļu. Tiks nodrošināts sinhronais tulkojums. Pilna konferences programma pieejama: konferences darba kārtība. Konferencei veltītais video materiāls apskatāms zemāk.

Lai piedalītos konferencē, jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa latviešu vai angļu valodā. Pēdējā pieteikšanās diena – 20.maijs.

Konference tiek organizēta IZM Erasmus+ projektu „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā” un “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” un LNB Erasmus+ projekta "Andragoģija: tālmācības sistēma bibliotekāriem" ietvaros.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.