Izvēlne

Aptauja

Kur Jūs ikdienā iegūstat informāciju par zinātni
Iegādājos “Ilustrēto zinātni”, “Nacionālā Ģeogrāfija” vai tiem līdzīgus žurnālus
11
Meklēju man interesējošo informāciju par zinātni interneta avotos
19
Skatos ar zinātni saistītus raidījumus televīzijā
4
Klausos “Zināmais nezināmajā” un citus radio raidījumus Latvijas Radio
3
Apmeklēju zinātnes centrus Latvijā vai ārpus Latvijas
2
Palīdzu saviem bērniem izstrādāt skolēnu zinātniski pētniecības darbus
4
Apmeklēju Zinātnieku nakts pasākumus
1
Nodarbojos ar pētniecību profesionālo vai brīvā laika mērķu sasniegšanai
16
Interesējos par Latvijas zinātnieku sasniegumiem, aktuālajiem pētījumiem, to rezultātiem
2
Neinteresējos
9

Kopējais balsu skaits: 71

GENE2018. gada 14. augustā valdība apstiprināja Izglītības u zinātnes ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu “Par papildu valsts budžeta saistību uzņemšanos Globālās izglītības tīkla Eiropā Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas finanšu instrumenta īstenošanai Latvijā”. Līdz ar ziņojuma apstiprināšanu ir dota atļauja Latvijai īstenot Globālās izglītības tīkla Eiropā – GENE īstenoto programmu. Tās mērķis Latvijā ir veicināt pilsonisko atbildību, izpratni par globālajiem procesiem un aktīvu līdzdarbošanos taisnīgas, iekļaujošas un ilgtspējīgas sabiedrības veidošanā. Finanšu instrumenta kopējais finansējums ir 132 550 eiro, no kuriem 76 000 eiro ir GENE piešķirtais līdzfinansējums un 56 550 eiro - valsts līdzfinansējums.

Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas īstenošanas laikā Latvijā tiks izstrādāti inovatīvi un integrēti mācību materiāli skolēniem un pedagogiem, sekmējot sabiedrības izpratni par attīstības procesiem pasaulē un sasaisti ar Latvijā notiekošo. Programmas ietvaros tiks īstenoti arī pasākumi pedagogu profesionālās kompetences pilnveidei. Projektu konkursu plānots izsludināt 2018. gada septembrī, vienam projektam kopējais pieejamais finansējums ir 5000 – 20000 eiro apmērā Latvijā finanšu instrumenta īstenošana ir īpaši svarīga, jo šobrīd valstī tiek realizēta nozīmīga mācību satura reforma, kuras mērķis ir nodrošināt kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un mācību satura pakāpenisku ieviešanu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē. Finanšu instruments sniegs nozīmīgu atbalstu mācību satura reformas procesā, jo sociālā kompetence un ar to saistītā solidaritāte, vienlīdzība, iekļaušana un sadarbība ir vienas no nozīmīgām jaunajā mācību saturā ietvertajām vērtībām.

Programmu Latvijā īsteno Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Globālās izglītības tīklu Eiropā – GENE un Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.


2018. gada 12. septembrī Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrijā notiks seminārs “Globālā izglītība vispārējās izglītības saturā”.

SEMINĀRA "Globālā izglītība vispārējās izglītības saturā" darba kārtība.

Informācija par pieteikšanos semināram “Globālā izglītība vispārējās izglītības saturā”.


Programmas kontaktpersonas Izglītības un zinātnes ministrijā:

Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
Vecākā eksperte Maija Zvirbule
Tālr. 67047896
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta
eksperte Agnese Andžāne
Tālr. 67047979
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Atklātā konkursa dokumenti

Projektu rezultāti un atskaites veidlapas


globalaisAnsamblis

 

 

 

 

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.