Publicēts 10 oktobris 2014

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros šodien, 10.oktobrī, uzņēma viesus no Rīgas 65. un Rīgas 68.vidusskolas. Jaunieši iepazinās ar ministrijas darbu un vēsturi, piedalījās konkursos, tikās ar iestādes vadību, kā arī uzzināja par iespējām iesaistīties jaunatnes politikas veidošanā.

Iepazinušies ar IZM Informācijas centra piedāvātajām iespējām un pārbaudījuši zināšanas par IZM un tās darbības jomām, skolēni aplūkoja vēsturisko 20. gadsimta 30. gadu interjeru ministres kabinetā, kā arī apmeklēja IZM muzeju. Par ministrijas darbu un lēmumu pieņemšanas procesu viesiem stāstīja valsts sekretāre Sanda Liepiņa un parlamentārais sekretārs Andis Geižāns.

“Jaunieši veido nozīmīgu mūsu sabiedrības daļu, tādēļ šogad Atvērto durvju dienā stāstām par iespējām jauniešiem būt aktīviem un pašiem veidot savas valsts nākotni. Ir svarīgi, lai jaunieši arvien vairāk apzinātos savas iespējas iesaistīties jaunatnes politikas veidošanā un būtu aktīvi gan skolā, gan sabiedriskajā dzīvē,” sacīja valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

Savukārt IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Sanda Brūna skolēnus iepazīstināja ar jaunatnes politikas veidošanas procesu un  iesaistīja  vides spēlē ar āķīgiem jautājumiem. Tāpat ielu vingrotāji jauniešus iesaistīja fiziskās aktivitātēs.

“Es šodien ļoti daudz uzzināju par ministrijas, parlamentārā sekretāra un valsts sekretāres darbu. Mani interesē politika, un šis ministrijas apmeklējums nostiprināja manu pārliecību, ka nākotnē jākļūst par politiķi,” pēc pasākuma atzina Anastasija Gavrilova, Rīgas 65.vidusskolas 9.b klases skolniece.

Klases audzinātāja Marita Bobrova arī pauda gandarījumu par ciemošanos: “Man ļoti patika ministrijas sagatavotā aktivitāšu programma, jo viss notika interaktīvā veidā un brīvā atmosfērā. Bija patīkami un interesanti gan bērniem, gan man.”

Atvērto durvju diena IZM tiek rīkota reizi gadā, bet ministrijas Informācijas centrs ir atvērts interesentiem katru darba dienu, un tajā ikviens vienuviet var saņemt plašu informācijas klāstu un konsultācijas par ministrijas un tās padotības iestāžu pamatdarbības jautājumiem. Tāpat Informācijas centrā ir iekārtota bibliotēka - lasītava, apmeklētājiem ir pieejami datori un bezvadu internets. Laipni gaidīsim!

Foto: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157648547197746/