Publicēts 26 augusts 2014

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Informatīvajā ziņojumā „Par risinājumiem mācību līdzekļu nodrošināšanai vispārējās izglītības iestādēs” ietverto informāciju,  Ministru kabineta (MK) 2012.gada 3.jūlija sēdes protokollēmuma (prot. Nr. 37, 27.§) 3.punktā doto uzdevumu iesniegt informāciju par paveikto elektronisko mācību līdzekļu nodrošināšanā valdība šodien, 26. augustā, nolēma atcelt.

Iepriekš IZM tika uzdots sagatavot informāciju par veiktajiem grozījumiem normatīvajā regulējumā un praktiskās sagatavošanās rezultātiem elektronisko mācību līdzekļu (tai skaitā darba burtnīcu) nodrošinājumam un pieejamībai skolēniem sākot ar 2013./2014.mācību gadu.

Lai izpildītu šo uzdevumu, ministrija ir veikusi nozīmīgus pasākumus mācību vides modernizēšanā vispārējās izglītības iestādēs, tai skaitā IT tehnoloģiju ieviešanā un elektronisko mācību līdzekļu nodrošināšanā izglītības iestādēs.

2013.gadā ir veikti grozījumi Izglītības likumā, kas saistīti ar mācību līdzekļu, tostarp elektronisko mācību līdzekļu, nodrošināšanu izglītības iestādēm, kā arī izdoti jauni MK noteikumi.

Izglītības iestādēm ir pieejami dažāda veida bezmaksas elektroniskie mācību līdzekļi (diski un tiešsaistes publikācijas), kurus kā papildu materiālus var izmantot mācību procesā. Šos mācību līdzekļus par valsts, pašvaldības, ES fondu vai citiem līdzekļiem ir izdevušas vai iepirkušas IZM padotības iestādes Valsts izglītības satura centrs, Latviešu valodas aģentūra, Valsts izglītības attīstības aģentūra un citas institūcijas. Šie mācību līdzekļi ir nodoti izglītības iestādēm bez maksas vai pieejami internetā attiecīgās institūcijas mājaslapā.

Lielāko daļu mācību līdzekļu, tajā skaitā elektronisko mācību līdzekļu, Latvijā sagatavo un izdod izdevniecības un citas uzņēmējsabiedrības, un izglītības iestādes tos izvēlas un iepērk brīvajā tirgū par valsts un pašvaldības piešķirtajiem budžeta līdzekļiem. Daļa mācību grāmatu tiek izdotas arī elektroniskas grāmatas formātā. Iespiestajām mācību grāmatām tiek pievienoti diski ar praktisko darbu un pārbaudes darbu uzdevumiem. Tiek izdoti elektroniski mācību materiāli interaktīvajām tāfelēm un planšetdatoriem.

E-mācību līdzekļu nodrošinājuma risinājumi turpmāk tiks īstenoti saskaņā ar precizētajām Izglītības attīstības pamatnostādnēm.

Papildus informācijai: VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ļaha, tālr.: 67212415;
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.