Publicēts 18 jūnijs 2014

“Junior Achievement” programma savas darbības laikā ir apliecinājusi, ka spēj būt ieguldījums ne tikai mūsu skolēnu teorētisko zināšanu bagātināšanā, bet arī praktisko uzņēmējdarbības iemaņu attīstīšanā, sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete trešdien, 18.jūnijā, konkursa “Gada labākais ekonomikā 2014” laureātu apbalvošanas pasākumā.

“Aizvien vairāk tiek runāts par prasmēm, kompetencēm, par tām iemaņām, kas būs nepieciešamas dzīvē, iespējams, pat vairāk nekā fakti un teorijas zināšanas. Šī programma mums palīdz harmoniski apvienot gan vienu, gan otru. Skolās mēs mācām uzņēmējdarbības pamatus, finanšu pratību, daudzas dzīvē nepieciešamās iemaņas  tiek apgūtas sociālo zinību kursā, bet “Junior Achievement” un līdzīgas programmas mums parāda teorētisko zināšanu izmantošanas iespējas,” teica I.Druviete.

Ministre atzinīgi vērtēja programmas aktivitātes jauniešiem, tostarp skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus, kas ir talantu, ideju un ierosmju demonstrācija. “Es esmu pateicīga skolotājiem, kuri saviem skolēniem nav teikuši – “tas nav iespējams”. Šī programma mums paver jaunus izglītības apvāršņus, jo iespējams ir viss, ko mēs ar savu talantu, zināšanām, atvērtību pasaulei spējam radīt,” uzsvēra ministre.

Pēc ministres domām, nav svarīgi, vai ieguldījums jaunradē ir materiāla vai nemateriāla rakstura, bet svarīgi, ka apzināmies, ko jaunu varam dot pasaulei, kā varam iedvesmot citus, kā paši varam meklēt savu vietu dzīvē.

Saistībā ar jauniešu izvēles izdarīšanu par turpmākajām studijām ministre aicināja ne tikai pētīt darba tirgus prognozes, bet arī ikvienam izzināt paša vēlmes un talantus. “Mēs katrs tomēr jūtam, vai esam vairāk humanitāri vai eksakti tendēti, vai vislabāk padodas praktiski darbi, vai teorētisku ideju atklāsme. Katram jāieskatās sevī,” piebilda Ina Druviete.

Ministre pateicās skolotājiem, skolēniem, uzņēmējiem, pašvaldību darbiniekiem, “Junior Achievement” programmas organizētājiem par to, ka tā sniedz iedvesmu un pārliecību par nākotni. “Lai nākamajos gados šī programma kļūs aizvien plašāka, un lai šīs dienas sasniegumi jūs iedvesmo turpmākajam darbam,” novēlēja ministre.

Konkursa “Gada labākais ekonomikā”” mērķis ir veicināt sabiedrības ieinteresētību par jauniešu un skolotāju uzņēmību darboties ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, sekmējot skolā gūto zināšanu izmantošanu dzīvē.

Foto: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157645239288745/