Publicēts 20 jūnijs 2014

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete trešdien, 18.jūnijā, tiekoties ar Polijas Republikas Nacionālās izglītības ministri Joannu Kluziku-Rostkovsku (Joanna Kluzik-Rostkowska) pārrunāja abu valstu sadarbību izglītības jomā un aktualitātes saistībā ar poļu mazākumtautību izglītības īstenošanu Latvijā.

Tikšanās piedalījās arī Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis (Jerzy Marek Nowakowski), pārstāvji no vēstniecības, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latviešu valodas aģentūras.

Tikšanās reizē tika apspriestas Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes, bilingvālās izglītību, mācību priekšmetu apguves jautājumi. Polijas ministre interesējās par Latvijas pieredzi skolu nodrošināšanā ar mācību grāmatām, jo šis jautājums patlaban Polijā ir aktuāls.

Savukārt saistībā ar mazākumtautību izglītību Polijas Nacionālās izglītības ministre norādīja, ka viņas valsts sabiedrībai rūp poļu valodas un tradīciju mācīšana mazākumtautību izglītības skolās. I.Druviete informēja par mazākumtautības izglītības tradīcijām un izglītības sistēmu Latvijā. Izglītības un zinātnes ministre arī izteica atzinību Polijai par sniegto atbalstu infrastruktūras uzlabošanai, mācību līdzekļu nodrošināšanā un pedagogu izglītošanās skolās, kurās tiek īstenota mazākumtautību izglītības programma poļu mācībvalodā, kā arī uzsvēra, ka nav pamata bažām par šo skolu nākotni.

Polijas vēstnieks izteica vēlmi attīstīt sadarbību arī augstākajā izglītībā, piedāvājot vairākās Polijas augstskolās baltu filoloģijas studijas, lai mācītu latviešu valodu, literatūru, kultūru un vēsturi.

Abas ministres arī apmeklēja Rīgas Itas Kozakevičas Poļu vidusskolu, kur tikās ar pedagogiem un skolēniem.

Foto no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157644820579119/

Foto no viesošanās skolā: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157645190767006/