Publicēts 13 maijs 2014

Radošās darbības nedēļas „radi!2014” ietvaros rīt, 14.aprīlī, plkst.10.00 Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un mediju centrā H20 6, Ūdens ielā 6, notiks izglītības konference „Nākotnes skola sākas šodien”, kuru atklās izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Konference tiek organizēta, lai sekmētu izpratni par inovatīvu pieeju mācību procesā, īpašu uzmanību pievēršot dizainam un dizaina domāšanai. Ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies gan pašmāju, gan ārvalstu izglītības, radošuma un dizaina domāšanas eksperti.

Par inovatīvu metožu izmantošanu izglītībā stāstīs Karaliskās humanitāro zinātņu biedrības (Royal Society of Arts) direktora vietniece izglītības darbā Dr. Luīze Bamfīlda (Louise Bamfield), Lielbritānija.  Ar savu skatījumu uz dizainu un radošumu mācību procesā iepazīstinās Viherkalio pamatskolas direktors Mikko Lepanens  (Mikko Leppänen),  Somija. Notiks arī praktiskas darbnīcas, kurās ar dizaina domāšanas metodēm tiks meklētas iespējas uzlabot skolas vidi un radošumu mācību procesā.

Izglītības un zinātnes ministrija konferencē izsludinās „Izglītības inovācijas balvu 2014”. Balva ir nodibināta, lai apzinātu un popularizētu inovatīvus projektus izglītības jomā un veicinātu jaunu ideju ieviešanu izglītības un mācību procesā, sekmējot izmaiņas izglītības sfērā kopumā.

Konferenci organizē Izglītības un zinātnes ministrija  sadarbībā ar Britu padomi Latvijā, Lielbritānijas vēstniecību, UNESCO Latvijas Nacionālo komiteju, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru (RIIMC), Microsoft Latvija, Izglītības metodisko laboratoriju (Edu Lab) un citiem partneriem.

Radošās darbības nedēļa „radi!2014”  no 12. līdz 18.maijam notiek jau ceturto gadu. Šogad radošās darbības nedēļa tematiski veltīta dizainam un dizaina domāšanai.

Vairāk informācijas par konferenci: http://ej.uz/q8gv

Konferences tiešraide tiks nodrošināta internetā: www.radilatvija.lvwww.izm.gov.lvwww.riga2014.orgwww.delfi.lv