Publicēts 14 maijs 2014

“Stipendijas “Sievietēm zinātnē” laureātes ir spējušas apliecināt ticību saviem spēkiem, mūsu tautas spēkiem un ir piemērs daudzām jaunām sievietēm, kas ir gatavas izvēlēties zinātnieka ceļu,” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete trešdien, 14.maijā, “L`Oréal” Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” pasniegšanas ceremonijā.

Tāpat ministre uzsvēra: “Radošums ir bijis raksturīgs mūsu sievietēm jau izsenis, tieši sievietes taču ir bijušas tās, kas veidojušas mūsu tautas materiālo mantojumu, kas ir devušas savu ieguldījumu mūsu tautasdziesmās. Tāpēc šajā dienā īpaša pateicība mūsu laureātēm, viņu atbalstītājiem par mūsu pašapziņas un vērtību apziņas stiprināšanu, jo cik stipras un starptautiski atzītas būs sievietes, tik stipra un atzīta būs mūsu tauta,” sacīja I.Druviete.

Ministre pateicās ne tikai laureātēm, bet arī “L`Oreal”, UNESCO pārstāvjiem un žūrijas komisijai, kas atbalstījuši sievietes ceļā uz balvu zinātnē.

“Esmu pārliecināta, ka šai balvai ir liela sabiedriska nozīme. Ceru, ka tā palīdzēs pārliecināt citādi domājošos par zinātnes ārkārtīgi nozīmīgo lomu sabiedrības attīstībā un  dos mums iespēju vēl un vēl lepoties ar laureātiem,” teica I.Druviete.

“L`Oreal” Latvijas stipendiju programma “Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu uzsākta 2004.gadā. Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā izveidota šāda stipendija. Latvijas stipendijas tika pasniegtas desmito reizi un šajos 10 gados to saņēmušas jau 30 zinātnieces. Tādējādi atbalstīti jau 30 nozīmīgi pētījumi dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs.

Foto: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157644658373792/