Publicēts 22 maijs 2014

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete šodien, 22.maijā, apmeklēja Rīgas Ziepniekkalna sākumskolu, kur tikās ar skolas vadību un pedagogiem un iepazinās ar skolas darbu.

Ministre pedagogiem izklāstīja redzējumu par skolu tīkla pilnveidi, kas tiks veikts ciešā sadarbībā ar pašvaldībām, jaunā pedagogu atalgojuma aprēķināšanas modeļa izstrādes gaitu, kā arī atbildēja uz pedagogu jautājumiem.

I.Druviete paskaidroja, ka pie jaunā modeļa izveides strādā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izveidotā darba grupa, un rezultāti būs gaidāmi jūnija sākumā. Sākotnēji notiks jaunā modeļa aprobācija skolās, bet tas stāsies spēkā 2015.gada 1.septembrī. Tāpat ministre uzsvēra, ka ir rasts risinājums trūkstošā finansējuma pedagogu atalgojuma nodrošināšanai.

Atbildot uz skolotājas jautājumu par iespēju pedagogiem ātrāk doties pensijā, I.Druviete informēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību vienojās kopīgi izstrādāt speciālo pensiju shēmu pedagogiem. Plānots sākotnēji nodrošināt iespēju saņemt speciālas pensijas pēc konkrēta vecuma un darba stāža sasniegšanas pedagogiem pirmskolas un speciālajā izglītībā, kā arī sporta pedagogiem, jo pastāv augsts “izdegšanas” risks. Tāpat šo pedagogu darbā ir lielāka fiziskā slodze.

Skolas direktore Astrīda Račkovska ministrei izradīja skolas telpas, tostarp Ziemasdārzu un Svētavotu, un iepazīstināja ar skolas tradīcijām.

Foto: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157644379183979/