Publicēts 22 maijs 2014

“Ik dienu mēs aizvien vairāk pārliecināmies, cik daudz labu ideju glabā mūsu pedagoģijas vēsture. Jau sākot ar Ati Kronvaldu, vēlāk ar Jāni Gresti, mēs atrodam vērtības, kas noderīgas arī 21.gadsimta skolai,” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete šodien, 22.maijā, kolekcionāra, skolotāja, muzejnieka Jāņa Grestes piemiņas plāksnes atklāšanas pasākumā.

Ministre pauda prieku par piemiņas plāksnes Jānim Grestem atklāšanu un pateicās piemiņas plāksnes idejas un izpildījuma autoriem.

“Lai mūsu pedagoģijas vēstures idejas 21.gadsimta formā ir tikpat noderīgas kā tajos laikos, kad tās tapa,” novēlēja ministre.

Jānis Greste (1876-1951) ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, pedagogs, pētnieks, rakstnieks un skolu muzeju kustības aizsācējs. Grestem veltīto piemiņas plāksni veidojis mākslinieks Jānis Strupulis.

Piemiņas plāksnes uzstādīšana ir daļa no Skolu muzeju biedrības 100.gadadienas pasākuma cikla. Viens no galvenajiem Skolu muzeju biedrības darbības mērķiem ir atjaunot muzejus izglītības iestādēs kā kultūras un izglītības centrus.

Foto: https://www.flickr.com/photos/izglitibas_ministrija/sets/72157644378947627/