Publicēts 23 septembris 2015

Ar mērķi iedrošināt eiropiešus valodu apguvei, kā arī veicināt valodu un kultūru daudzveidību, 26.septembris kopš 2001. gada pasludināts par Eiropas Valodu dienu. Latvijā šo dienu atzīmē jau 11 gadus, un šogad Izglītības un zinātnes ministrijas Latviešu valodas aģentūra (LVA), Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un sadarbības partneri plašu pasākumu programmu īsteno no 22.septembra līdz pat 4.oktobrim. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile piedalīsies pasākumā Svini valodu!, kura ietvaros 28.septembrī tiks pasniegta Eiropas atzinības zīme valodu apguvē.

Šogad Eiropas Valodu dienas ietvaros paredzētas gan lekcijas, diskusijas, viktorīnas un radošo darbu konkursi, gan dažādu valodu, piemēram, zviedru, spāņu, itāļu, holandiešu vai zīmju valodas meistarklases, kurās ikviens interesents bez priekšzināšanām varēs vingrināties kādā no šīm valodām.

Arī šogad Eiropas Valodu dienas pasākumi ģeogrāfiski aptver teju visu Latviju, – tie notiek gan Liepājā, gan Apē, Smiltenē, Ludzā un Daugavpilī. Savukārt Viļņā, godinot Baltijas valstu sadarbību, Eiropas Valodu dienas ietvaros noritēs arī 3.starptautiskā Baltijas valstu studentu konference Tilti Baltijā (Bridges in the Baltics), kuras ietvaros tiks atvērta lietuviešu–igauņu vārdnīca.

Ik gadu par godu Eiropas Valodu dienai LVA izdod kādu jaunu izdevumu, un šogad tas ir profesores Inas Druvietes tulkotais Džīnas Aičisones Runātspējīgais zīdītājdzīvnieks: ievads psiholingvistikā. Grāmata atvēršanas svētkus piedzīvos gan Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē, gan arī Latvijas Universitātē.

Ieeja uz visiem Eiropas Valodu dienas pasākumiem ir bez maksas.

Sīkāku informāciju skatiet www.valoda.lv [ārēja saite] un www.viaa.gov.lv [ārēja saite].

EVD plakats 2015