Publicēts 09 oktobris 2015

Visu nozaru studenti, absolventi, doktoranti, zinātnieki un augstskolu pasniedzēji tiek aicināti pieteikties Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) studiju un pētnieciskā darba stipendijām Vācijā 2016./2017. mācību gadam.

  • Jebkuras nozares bakalaura un maģistra studenti var pieteikties stipendijai dalībai augstskolu vasaras kursos Vācijā.
  • Jebkuras nozares bakalaura vai maģistra absolventiem (vai pēdēja kursa studentiem) ar labām vācu vai angļu valodas zināšanām ir iespējas pretendēt uz maģistra studiju stipendijām.
  • Mākslas, mūzikas un arhitektūras studentiem, kas pabeiguši izglītību (vai pabeigs to līdz 2016. gadam), tiek piedāvātas stipendijas talākām studijām Vācijā.
  • Doktoranti un jaunie zinātnieki var saņemt stipendijas pētniecības darba veikšanai Vācijā no 1 līdz 10 mēnešiem.
  • Tāpat ir iespēja saņemt atbalstu pilnas doktorantūras studijām Vācijā (stipendijas maksimālais ilgums 3 gadi).
  • Augstskolu pasniedzējiem un zinātniekiem ir iespēja saņemt atbalstu zinātnisko projektu īstenošanai (no 1 līdz 3 mēnešiem).

Bijušie DAAD stipendiāti var tikt uzaicināti atkārtoti. Bez jau minētajām, pastāv vēl citas atbalsta programmas, piemēram, studentu grupu braucieni uz Vāciju.

Plašāka informācija par atsevišķām programmām, pieteikšanās kārtību un citām finansiālā atbalsta iespējām atrodama DAAD informācijas centrā Rīgā (www.daad.lv) vai DAAD stipendiju datu bāzē (www.funding-guide.de).

Papildu informācija:
Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta informācijas centrs
Kaļķu iela 1-402, LV-1658, Rīga
Tālr.:+371 67228800
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kontaktpersona - Ieva Dzelme