Publicēts 09 oktobris 2015

Šodien, 9.oktobrī, valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā Izglītības un zinātnes ministrijā viesojās vairāk nekā 100 skolēni, lai uzzinātu par brīvprātīgā darba iespējām un ministrijas darbību. Ministriju apmeklēja skolēni no Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem, Rīgas 33.vidusskolas, Gaismas internātpamatskolas, Rīgas 6.vidusskolas, Sējas pamatskolas, Jaundubultu vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas.

Šajā dienā jaunieši varēja uzzināt par brīvprātīgā darba veidiem un iespējām ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Savā brīvprātīgā pieredzē un ieguvums no tā dalījās ministrijas darbinieki, savukārt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvji pastāstīja par Eiropas brīvprātīgā darba programmu. Bija iespēja arī dzirdēt šīs programmas pieredzes stāstus no tās dalībniekiem.

“Brīvprātīgajam darbam ir nozīmīga loma personības veidošanā. Brīvprātīgais darbs māca sniegt palīdzību citiem un darīt darbus sabiedrība labā, tādējādi ļaujot attīstīt praktiskās iemaņas un zināšanas, paplašināt redzesloku un māca uzņemties atbildību,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrija valsts sekretāre Līga Lejiņa.

Tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili un valsts sekretāri Līgu Lejiņu, skolēni izzināja šo amatu pienākumus un darba ikdienu. Jaunieši izteica arī savus ierosinājumus par vēlamajām izmaiņām skolas dzīvē. Skolēni izmantoja iespēju apsēsties pie ministres un valsts sekretāres darba galda un iejusties viņu tēlā.

Atvērto durvju dienas laikā apmeklētāji iepazinās ar ministrijas vēsturi, aplūkoja ne tikai vēsturisko 20. gadsimta 30. gadu interjeru ministres kabinetā, bet arī apmeklēja Izglītības un zinātnes ministrijas muzeju un Informācijas centru.

Ministrija savos sociālajos tīklos aicināja piedalīties konkursā un atbildēt uz jautājumiem par brīvprātīgo darbu.

Foto no Atvērto durvju dienas pasākumiem iespējams aplūkot šeit. [Ārēja saite]