Publicēts 14 oktobris 2015

jelgavas tehnikums 452x352Ieguldot 15,524 miljonus eiro, Jelgavas tehnikums pārtapis par vienu no modernākajām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Piektdien, 16. oktobrī, plkst. 14.00 Jelgavā, Pulkveža O. Kalpaka ielā 37,  svinīgā ceremonijā atklās Jelgavas tehnikuma rekonstruētās un jaunbūvētās ēkas.

Divu gadu laikā uzbūvētas jaunas darbnīcas autotransporta un būvdarbu izglītības programmu īstenošanai, pilnībā izremontētas visas esošās skolas ēkas, nomainītas, modernizētas ārējās un iekšējās inženierkomunikācijas, iegādāti datori,  mūsdienīgi, skārienjūtīgi ekrāni un programmatūra visu izglītības programmu vajadzībām, kā arī inventārs un iekārtas dabaszinātņu kabinetiem. Modernizētas arī tehnikuma prioritāro profesionālās izglītības programmu „Autotransports”, „Būvdarbi”, „Viesnīcu pakalpojumi” un “Kokizstrādājumu izgatavošana” mācību vietas, par ERAF līdzekļiem iegādājot mūsdienīgas iekārtas praktisko darbu veikšanai un izveidojot plašu kokapstrādes laboratoriju. Rekonstruēta arī dienesta viesnīca, nodrošinot mūsdienīgus higiēnas un sadzīves apstākļus tehnikuma audzēkņiem. Savukārt par valsts līdzfinansējuma līdzekļiem labiekārtotas tehnikuma lasītavas telpas, uzstādot jaunas mēbeles un video tehniku, kā arī apmēbelētās un ar sadzīves tehniku aprīkotas dienesta viesnīcas istabiņas un veļas mazgātava.

Mācību vietas ir apgādātas ar modernāko aprīkojumu un tehnoloģijāmatbilstoši darba devēju prasībām. Izglītības programmu modernizācija tika veikta ciešā sadarbībā ar nozaru organizācijām – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociāciju, Mašīnbūves metālapstrādes rūpniecības asociāciju, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju, kā arī ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju. Skolas tehniskās iespējas un aprīkojums ļaus savās telpās uzņemt un mācīt arī jauniešus no citām tuvējām mācību iestādēm, kas tur apgūst atbilstošās mācību programmas.

Projekts “Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana Jelgavas Tehnikumā” ar Nr.2013/0062/3DP/3.1.1.1.0/13/IPIA/VIAA/004 tika uzsākts 2013. gada rudenī. Tā kopējais finansējums bija 15 524 113 eiro, no kuriem ERAF finansējums bija 13 327 239 eiro, bet Latvijas valsts līdzfinansējums - 2 169 551 eiro.