Publicēts 03 novembris 2015

Līdz 2016. gada 31. janvārim iespējams pieteikties stipendijai doktorantūras studijām Eiropas Universitātes institūtā (Florencē, Itālijā).

Pētniecība doktorantūras studiju līmenī Eiropas Universitātes institūtā (EUI) var tikt veikta šādās nozarēs:

  • Ekonomika;
  • Vēsture un civilizācija;
  • Tiesību zinātne;
  • Politika un sociālās zinātnes.

EUI piedāvā plašākās doktorantūras programmas sociālajās zinātnēs Eiropā un izcilas pētniecības iespējas. Vairāk nekā 80% no EUI uzņemtajiem studentiem veiksmīgi pabeidz studijas, kas paver lieliskas starptautiskās karjeras iespējas.

Lai pieteiktos stipendijai, kandidātiem jābūt maģistra grādam vai maģistra grāda līmenim pielīdzinātai izglītībai, kā arī angļu valodas zināšanām vismaz C1 līmenī. Studentiem no Latvijas ir iespējams pieteikties 1 stipendijai studijām EUI. Ikgadējā stipendijā* ir iekļauta studiju maksa, uzturēšanās, veselības apdrošināšanās izdevumi un vienreizējie ceļa izdevumi 300,00 euro apmērā. Starp Izglītības un zinātnes ministriju un EUI uzņemto pretendentu pirms studiju uzsākšanas tiek noslēgta vienošanās par studijām EUI.

Pieteikšanās termiņš: 2016.gada 31.janvāris (dokumenti iesniedzami EUI on-line režīmā).

Detalizēta informācija par pieteikšanas nosacījumiem un iesniedzamajiem dokumentiem, kas nedaudz atšķiras atkarībā no izvēlētās nozares, ir pieejama EUI mājas lapā http://www.eui.eu/ServicesAndAdmin/AcademicService/DoctoralProgramme/Index.aspx.

EUI 1972.gadā izveidoja sešas Eiropas Kopienas dalībvalstis, lai veicinātu augstākā līmeņa pētniecību jomās, kas ir īpaši nozīmīgas Eiropas attīstībai. 2008 gadā tika piešķirtas pirmās EUI stipendijas Latvijas studentiem. Katru gadu Eiropas Savienības dalībvalstis un citas Eiropas nacionālās institūcijas kopā piešķir ap 160 pētniecības stipendijām doktorantūras studijām EUI. Pašlaik EUI studē pieci studenti no Latvijas.

Kontaktpersona: Aļina Kučinska, Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā referente, tālr. +371 67047905, e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*Stipendija Latvijas Republikas pilsoņiem tiek piešķirta pamatojoties uz LR Saeimas 2009.gada 11.jūnijā pieņemto likumu „Par Konvenciju par Eiropas Universitātes institūta izveidi un Konvenciju, ar ko groza Konvenciju par Eiropas Universitātes institūta izveidi”, kas nosaka, ka Izglītības un zinātnes ministrija koordinē Konvencijā un Grozījumu konvencijā paredzēto saistību izpildi, tajā skaitā, Konvencijā noteikto, ka katra dalībvalsts atbilstoši pieejamajiem līdzekļiem veicina stipendiju piešķiršanu tiem saviem Eiropas Universitātes institūtā uzņemtajiem pilsoņiem, kuriem tās ir nepieciešamas.