Publicēts 10 novembris 2015

rokasIzglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pašvaldības, jaunatnes organizācijas un visas darbā ar jaunatni iesaistītās personas un institūcijas izvirzīt savus kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2015”. Pieteikumus var iesniegt vēl līdz piektdienai, 13. novembrim, elektroniski aizpildot anketu vietnē www.deedin.com/Brivpratigais2015 vai arī nosūtot aizpildītu anketu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

“Šogad īpaši vēlamies godināt gan jauniešus brīvprātīgos, gan jaunatnes organizācijas, kas ikdienā palīdz jauniešiem iegūt jaunu pieredzi, prasmes un būt aktīviem pilsoņiem. Pirmo reizi Latvijā tiks godinātas arī pašvaldības, kas arvien vairāk atbalsta brīvprātīgā darba atbalsta sistēmas izveidi vietējā mērogā, novērtējot jauniešu ieguldījumu pašvaldības attīstībā un labākas vides izveidē vietējiem iedzīvotājiem,” uzsver IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā Sanda Brūna.

Iesūtītos pieteikumus izskatīs žūrija, kurā pārstāvētas vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas. Žūrijas izvēlētie nominanti tiks personīgi ielūgti uz svinīgo sveikšanas pasākumu, kas notiks Rīgā 5. decembrī – Starptautiskajā brīvprātīgo dienā. Nomināciju uzvarētāji saņems īpašu goda zīmi “Gada brīvprātīgais 2015”. Svinīgais pasākums tiks translēts arī tiešraidē internetā.

Brīvprātīgo pieteikumos tiks vērtēta veiktā darba nozīme sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, iegūtās prasmes un to pielietojums, brīvprātīgā darba apjoms vai regularitāte un citi faktori atkarībā no pieteikumu specifikas.

Godināšanu “Gada brīvprātīgais 2015” organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Valmieras novada fonds, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pašvaldības Jaunatnes departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Jaunatnes padome, Talsu novada fonds, biedrība “brīvprātīgais.lv”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Nodarbinātības valsts aģentūra. Godināšanu finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ finanšu instrumentu.

Papildu informācija:
Ansis Bērziņš
Tālrunis: 26136756, 64281792; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.vnf.lv, http://www.deedin.com