Publicēts 13 novembris 2015

DJPVŠā gada novembrī pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvas daudzviet Latvijā tiek organizētas tikšanās par darba ar jaunatni plānošanu pašvaldībās. Šāda tikšanās sadarbībā ar biedrību “Jaunatnes līderu koalīcija” (JLK) tiek rīkota 16.novembrī Smiltenē, 19.novembrī Ropažos, 23.novembrī Sējā, 24.novembrī Alsungā un 25.novembrī Aglonā.

“Jauniešu pirmā pieredze būt sabiedriski aktīvam un iesaistīties sabiedrībā notiekošajos procesos visbiežāk sākas tieši ar skolu vai savu pašvaldību. Tā ir pirmā pieredze un izpratne par to, ka jaunieši spēj pozitīvi ietekmēt un veidot sev apkārt esošo vidi. Tieši tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija jau vairākus gadus viesojas pašvaldībās, kur, tiekoties ar vietējo pašvaldību vadītājiem un darbiniekiem, ar jauniešiem tiek veidots kopīgs dialogs un stiprināta savstarpējā sadarbība savas pašvaldības attīstībai,” norāda IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Sanda Brūna.

Pirmā tikšanās “Darba ar jaunatni plānošana pašvaldībā” šomēnes tika aizvadīta  Kārsavā, kurā piedalījās Kārsavas novada domes un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, darbā ar jaunatni iesaistītās personas un jaunieši. Tikšanās dalībniekiem bija iespēja uzzināt par aktualitātēm jaunatnes politikā Latvijā, analizēt stiprās un vājās puses darbā ar jaunatni Kārsavas novadā, pārrunāt jaunatnes politikas attīstības iespējamos scenārijus savā novadā, kā arī iepazīties ar biedrības „Latvijas Jaunatnes padome” darbu un izvērtēt ieguvumus, ko sniedz NVO un pašvaldības sadarbība.

Iniciatīva “Ievirzi Latviju” aizsākās 2013.gadā, kad valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas uzsāka kopīgu darbu, lai izglītotu, iedvesmotu un iesaistītu ikvienu, kurš ikdienā strādā ar jauniešiem vai lemj par jautājumiem, kas skar jauniešus. Iniciatīvas “Ievirzi Latviju” ietvaros ik gadu tiek organizētas konferences, tikšanās un konsultācijas visā Latvijā par jaunatnes jomā svarīgiem jautājumiem. Tā ir iespēja darbā ar jaunatni iesaistītām personām un lēmumu pieņēmējiem tikties kopīgos pasākumos – dalīties pieredzē, uzzināt aktuālāko informāciju, iedvesmot vienam otru.  Iniciatīvu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, biedrība “Latvijas Jaunatnes padome” un citas valsts un pašvaldību institūcijas, un nevalstiskās organizācijas.

Tikšanās pašvaldībās tiek organizētas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam ietvaros. Aktuālajai informācijai par tikšanās vietām un norises laikiem var sekot līdzi Twitter: @Ievirzi, biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” mājaslapā www.ljp.lv un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas portālā www.jaunatneslietas.lv.

Iegūt papildu informāciju un pieteikties uz tikšanos var sazinoties ar kontaktpersonu pašvaldībā vai tikšanās koordinatoru - biedrību “Jaunatnes līderu koalīcija” – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 29209607.