Publicēts 08 decembris 2015

projektiLai izvērtētu Latvijas dalībnieku sekmes Eiropas Savienības Ietvara programmā Apvārsnis 2020 un iezīmētu turpmākās iespējas un izaicinājumus tajā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ceturtdien, 10. decembrī, rīko praktisku konferenci “ProgrammaLatvijā – sasniegtais un iespējas”.

Pirmā konferences daļa būs veltīta Latvijas dalībnieku sekmju izvērtēšanai Apvārsnis 2020 programmas pirmo divu gadu projektu konkursos, tajā tiks iezīmēti arī izaicinājumi, kas jāpārvar, lai turpmākā dalība programmā būtu veiksmīgāka. Eiropas Komisijas (EK) Pētniecības un attīstības ģenerāldirektorāta pārstāvis savukārt informēs par jaunām Eiropas Komisijas iniciatīvām kvalitatīvu projektu atbalstam un instrumentiem, kas izveidoti, lai veicinātu Latvijas un citu Centrālās un Austrumeiropas valstu dalību un celtu to konkurētspēju Eiropas Kopējā pētniecības telpā.

Pasākuma otrajā daļā plānots darbs trīs paralēlās sesijās. Katrā no tām notiks prezentācijas, kurām sekos diskusijas, lai identificētu problēmas un šķēršļus, kas kavē Latvijas aktīvu dalību programmas Apvārsnis 2020 konkursos. Uzmanības lokā būs jautājumi par atbalsta pasākumiem, kas nepieciešami, lai aktivizētu dalību projektu konkursos, par uzņēmēju motivāciju un iespējām piedalīties konkursos, kā arī par Latvijas pārstāvju darbu EK izveidotajās programmu komitejās un darba grupās.    

Dalībnieku vidū būs zinātnieki, uzņēmēji, starptautisko projektu vadītāji un īstenotāji, nozaru ministriju pārstāvji, Apvārsnis 2020 programmu komiteju locekļi, eksperti, projektu konsultanti un citi interesenti.

Konference no plkst. 10.00 norisināsies Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Konferences programma (.pdf)

Lūdzam medijus par savu dalību informēt līdz 9. novembra plkst.18.00, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 67785461 vai 28628088.

Informatīvs video materiāls par Horizon 2020 (EN):