Publicēts 14 decembris 2015

Informācijas sabiedrībaIzglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile šonedēļ vada Latvijas delegāciju ANO augsta līmeņa sanāksmē ASV, Ņujorkā, kur tiks apstiprināts Pasaules informācijas sabiedrības samita desmit gadu pārskata dokuments. Delegācijā iekļauti vairāku nozaru ministriju un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas pārstāvji.

15. decembrī M. Seile ANO mītnē ar apsveikuma runu sveiks sanāksmes delegātus, atgādinot, ka Latvija bija viena no valstīm, kas virzīja starpvaldību sarunas, sagatavojot Pasaules informācijas sabiedrības 10 gadu darba pārskatu. Tāpat ministrei paredzēts teikt uzrunu sanāksmes darba sesijā par Pasaules informācijas sabiedrības mērķiem un Latvijas sasniegumiem to īstenošanā.

Vizītes laikā ASV ministre piedalīsies arī ikgadējās balvas pasniegšanā par tehnoloģiju un inovāciju jomas sasniegumiem, kas veicina sieviešu lomu un iespējas inovāciju un komunikācijas tehnoloģiju jomā.

Uzziņai

Sestdien, 13. decembra rītā, Ņujorkā pēc sešus mēnešus ilgušām sarežģītām starpvaldību sarunām tika panākta vienošanās par Pasaules informācijas sabiedrības samita 10 gadu pārskata dokumentu. To paredzēts apstiprināt ANO augsta līmeņa sanāksmē š.g. 15.-16. decembrī. Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu pārstāvji vadīja sarunas un sekmēja to veiksmīgu iznākumu. Sarunu vadītāji bija Latvijas pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā, vēstnieks Jānis Mažeiks un Apvienoto Arābu Emirātu pastāvīgā pārstāve, vēstniece Lana Z. Nuseibe.

Pasaules informācijas sabiedrības samits (WSIS) ir nozīmīgākā ANO iniciatīva informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, tai skaitā, interneta pārvaldības jautājumos. Viens no tās pamatmērķiem sākotnēji bija tehnoloģiju pielietojums cilvēku dzīves uzlabošanai un digitālās plaisas mazināšana, tiecoties uz kopīgu redzējumu par informācijas sabiedrību, kas būtu orientēta uz attīstību un kuras centrā ir cilvēks. Pasaules informācijas sabiedrības samits norisinājās divos posmos – 2003. gadā Ženēvā un 2005. gadā Tunisā. Latvija kopš 2007. gada ir locekle ANO Zinātnes un tehnoloģiju attīstības komisijā, kas seko līdzi Pasaules informācijas sabiedrības samita rezultātu īstenošanai.

Preses kontaktiem:
Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā
Tel.+1 212 838 88 77
E-pasts – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
(laika starpība -7 stundas)