Publicēts 07 janvāris 2016

Pedagogu atalgojuma jaunā modeļa tālāka virzība vairs nav ierēdniecības jautājums, bet gan politiska izšķiršanās, uzskata izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārmetumi ir nevietā, un pedagogu atalgojuma jauno principu ieviešana ir politiķu principiālas izšķiršanās jautājums.

Ministre uzsver, ka modeļa virzības galvenā problēma ir nespējā politiski vienoties par vairākiem principiāliem jautājumiem. Sarežģītākais no tiem ir pirmsskolas pedagogu atalgojums, kas netiek nodrošinātas no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta, bet gan to finansē pašvaldības. Savukārt tās un LIZDA pieprasa, lai arī šīs pedagogu grupas atalgojuma pakāpeniski tiktu finansēts no valsts budžeta. "Aicinu nemaldināt sabiedrību, ka ministrija nemāk kaut ko aprēķināt. Problēma slēpjas principiālos lēmumos par to, vai un kur valsts var rast finansējumu pirmsskolas pedagogu atalgojumam," teica ministre. Viņa ir rosinājusi šo jautājumu apspriest 11. janvāra Koalīcijas sadarbības padomes sēdē.

Šā gada valsts budžetā pedagogu atalgojuma sistēmas reformai papildus paredzēti 9 miljoni eiro, un pedagogu atalgojuma jaunā modeļa ieviešana no 2016. gada 1. septembra šobrīd ir atkarīga no politiskiem lēmumiem, kas jāpieņem koalīcijai.

Video: Intervija ar Mārīti Seili [ārēja saite]