Publicēts 15 janvāris 2016

Tevu barikadesSestdien, 16.janvārī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, koncerta "Bulvārī brīvība" laikā, "Studija 2" vadītājs Zigurds Vidiņš dāvinās Latvijas vidusskolām un profesionālās izglītības iestādēm 2011. gadā tapušās filmas "Tēvu barikādes" DVD diskus.

Filma "Tēvu barikādes" ir personīgs režisora Zigurda Vidiņa stāsts par 25 gadus senajiem notikumiem - Barikādēm Rīgā. Kā viens no kino cilvēkiem Zigurds Vidiņš dokumentēja Barikāžu notikumus Rīgā pēc 13.janvāra slaktiņa Viļņā. "Es šos cilvēkus filmēju, jo mēs nezinājām, kas notiks," saka filmas režisors, "nezinājām vai pret viņiem nāks ar tankiem, ar ieročiem…."

Filmā dokumentēti Barikāžu dalībnieki, kas filmēti Barikāžu laikā un 2011. gadā. Barikāžu dalībnieki atminas Barikāžu notikumus un spēj atskatīties un novērtēt tos ar skaidrību, ko var sniegt tikai neatkarīgā Latvijas Republikā pavadītie gadi.

Filmas "Tēvu barikādes" DVD disks tiks dāvināts 354 Latvijas vidusskolām un 23 profesionālās izglītības iestādēm. "Dāvinām šo filmu skolām, jo mans uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai netiktu aizmirsti 1991. gada asiņainie notikumi Rīgā," atzīst Zigurds Vidiņš, "tur nošāva mūsu draugus, nesot lielāko upuri kāds iespējams." "Viņu priekšā mans pienākums ir atgādināt par šo notikumu, lai tas nekad netiktu aizmirsts," tā filmas režisors.

Latvijas skolu vārdā dāvinājumu saņems Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa. "Vēsturiskā atmiņa mēdz būt ļoti īsa, ja to neuztur un nekopj. 1991. gada janvāris iezīmēja spilgtu lappusi Latvijas vēsturē, un filma, Zigurda Vidiņa personīgais ieguldījums, dokumentējot un saglabājot šos notikumus, ir tas, kas padara šo vēsturi dzīvu un personisku. Esmu pārliecināta, ka filma jauniešiem palīdzēs veidot izpratni par patiesām vērtībām," norāda Līga Lejiņa.

Pasākumā arī piedalīsies apmēram 20 Latvijas vidusskolas, saņemot disku jau koncerta laikā.

Koncertā "Bulvārī brīvība" dalība ir bez maksas. Barikāžu dalībnieku ar tuviniekiem pieteikšanās pasākumam: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 67213525.

Informāciju sagatavoja Viestarts Vidiņš