Publicēts 24 februāris 2016

Izstade 2015Starptautiskās izglītības izstādes “Skola 2016” laikā Izglītības un zinātnes ministrija jauniešiem piedāvās lielisku iespēju pārbaudīt savas zināšanas īpašā erudīcijas testā, kas veidots no iepriekšējo gadu eksāmenu jautājumiem. Savukārt telpu orientēšanās sacensībās “Zini, ko tu mācies” ikvienam būs iespēja uzzināt par darba tirgū pieprasītām profesijām un nopietni apsvērt savas nākamās karjeras izvēli.

IZM stendā jaunieši, vecāki un pedagogi vienuviet iegūs informāciju gan par IZM, gan padotības iestāžu – Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Studiju un zinātnes administrācijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras aktualitātēm. Uzzināsit par valsts eksāmeniem, par profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām iespējām un Atvērto durvju dienām katrā no skolām, kā arī vasaras nometnēm un prasībām to rīkošanai. Izglītības kvalitātes valsts dienesta speciālisti konsultēs par tiesību aizsardzību izglītībā, aktualitātēm izglītības iestāžu reģistrācijā, izglītības programmu licencēšanā un akreditācijā. Stendā varēs saņemt informatīvos materiālus par pedagogu privātprakses sertifikātu izsniegšanas kārtību, bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrāciju, kā arī kvalifikācijas eksāmenu kārtošanas iespējām, lai ārpus formālās izglītības procesa iegūtu apliecību par profesionālo kvalifikāciju.

Studiju un zinātnes administrācijas sagatavotā informācija topošajiem un esošajiem studentiem vienkāršā un saprotamā veidā ļaus izprast valsts galvoto kredītu būtību un atšķirību no bankas izsniegtajiem līdzīgiem kredītiem studijām. Tiem jauniešiem, kuri interesējas par iespējām iesaistīties „Erasmus+” jaunatnes jomas projektos - jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba, strukturētā dialoga projektos un citās aktivitātēs, noteikti vērts tikties ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālistiem! Uzzināsit arī aktuālu un saistošu informāciju par ES jaunatnes informācijas tīklu Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu. Savukārt eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta darbinieki skolotājus konsultēs par iespējām organizēt starptautiskus sadarbības projektus, iespēju piedalīties nacionāla un starptautiska mēroga profesionālās pilnveides pasākumos tiešsaistē un klātienē.

IZM aicina jauniešus izmantot iespēju un izstādes laikā doties uz ātro randiņu ar karjeras konsultantu Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā. Savukārt Latviešu valodas aģentūra šogad būs sastopama blakus zālē, kur norisinās 19. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2016”.

22.starptautiskā izglītības izstāde „Skola 2016” notiek no 26.līdz 28.februārim starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”. Tas ir gada nozīmīgākais izglītības pasākums, kas pagājušajā gadā pulcēja kopā dalībniekus no 11 valstīm, bet izstādi apmeklēja vairāk nekā 17 000 interesentu.