Publicēts 14 aprīlis 2016

cesis 900x700Piektdien, 15.aprīlī, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis dosies vizītē uz Cēsīm, kur tiksies ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, iepazīsies ar vispārējas izglītības iespējām, apmeklējot vairākas skolas, kā arī piedalīsies gadskārtējā izglītībai veltītās konferences atklāšanā „E-klase 2016”. Vizītes noslēgumā plānota tikšanās arī ar Cēsu novada kaimiņos esošo pašvaldību vadītājiem.

Ministrs ar atklāšanas uzrunu piedalīsies konferences „E-klase 2016” atklāšanā, kas šogad norisinās Cēsīs. Konference ik gadu pulcē vairākus simtus Latvijas pedagogu un izglītības ekspertu.
Šadurskis uzsver, ka uz Cēsīm dosies ar aktuālāko informāciju par prioritātēm izglītības jomā un tiem uzdevumiem, kas jāpaveic, lai sasniegtu Saeimas un valdības izvirzītos mērķus – augstas kvalitātes izglītības iespējas ikvienam skolēnam un skolu tīkla attīstība. Pašvaldību vadītājus ir svarīgi nepastarpināti iepazīstināt ar principiem un kritēriju kopumu, ko Izglītības un zinātnes ministrija piedāvās pedagogu algu palielināšanai, un grafiku, kā sasniegt atalgojumu, kas ir virs vidējā publiskajā sektorā un pēc šodienas datiem veidotu aptuveni 1000 eiro mēnesī. „Cienījams pedagogu atalgojums stimulēs jauniešus pedagoga profesiju izvēlēties ne tikai misijas apziņas pēc, bet tā kļūs par konkurētspējīgu karjeras izvēli, kas izglītības sistēmai radīs iespēju piesaistīt jaunus, ieinteresētus un talantīgus pedagogus,” uzsver ministrs.

Latvija var lepoties ar vienu no spožākajiem pedagoģijas talantiem pasaulē, Cēsu Jaunās sākumskolas skolotāju un direktori Danu Narvaišu. „Ar patiesu cerību raugos, ka tikšanās ar Danu Narvaišu un Cēsu Jaunās sākumskolas apmeklējums būs pozitīvas enerģijas lādiņš, kas ir vajadzīgs, lai sekmīgi turpinātu pārmaiņas laikmeta prasībām atbilstošas izglītības sistēmas ieviešanai,” saka Šadurskis.
Vizītes ietvaros ministrs apmeklēs arī Cēsu Profesionālo vidusskolu, kur iepazīsies ar programmām un praktisko mācību bāzi, kur jaunieši var apgūt darba tirgū pieprasītus arodus. Savukārt Cēsu 2.pamatskolā ministrs iepazīsies ar pašvaldības un skolas pieredzi bērnu ar speciālām vajadzībām mācību procesa īstenošanu skolā ar vispārējās izglītības ievirzi. Skolā ir izveidota klase bērniem ar speciālām vajadzībām. Ministrs apmeklēs arī Cēsu internātpamatskolu – rehabilitācijas centru.

 

Foto: shutterstock_88465489