Publicēts 12 maijs 2016

actInSpaceJau 20. maija vakarā startēs Latvijā pirmais elektroniskais maratons jeb hakatons Act In Space 2. Studenti, tehnoloģiju entuziasti, arī uzņēmēji un ikviens varēs pārbaudīt savas spējas diennakti garā maratonā, izmantojot unikālu iespēju strādāt ar Eiropas Kosmosa aģentūras tehnoloģijām.

Hakatona dalībnieku uzdevums būs izstrādāt inovatīvus risinājumus kosmosa tehnoloģiju izmantošanai ikdienas dzīvē uz Zemes. Pirmos rezultātus un idejas, kādus jaunus pielietojumus un produktus ar tām iespējams radīt, hakatona dalībnieki prezentēs jau pēc 24 stundām.

Dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, un labākā projekta autori varēs piedalīties starptautiskajā finālā Francijā, kas Tulūzas kosmosa šova ietvaros notiks šā gada 29. jūnijā Tulūzā. Dalība tajā tiks apmaksāta. Savukārt starptautiskā fināla galvenā balva būs bezsvara lidojums Airbus lidmašīnā. Tiks pasniegtas arī divas Airbus speciālbalvas labākajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām. Tāpat visi starptautiskā fināla dalībnieki, kuru idejas tiks novērtētas kā īstenojamas, saņems Eiropas Kosmosa aģentūras biznesa inkubatora atbalstu jaunu startup projektu veidošanā un attīstībā.

Eiropas Kosmosa aģentūras iniciētā hakatona mērķis it veicināt inovatīvu ideju radīšanu un uzņēmējdarbības garu starp Eiropas jauniešiem, sekmēt kosmosa tehnoloģiju izmantošanu uz Zemes un arī ieraudzīt kandidātus, kuri varētu pievienoties Eiropas Kosmosa aģentūras biznesa inkubatoram nākotnē.

Latvijā elektronisko maratonu Act In Space 2 organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar zinātnes centru Z(in)oo, Eiropas Kosmosa aģentūru un Francijas Kosmosa aģentūru. Latvijas hakatons norisināsies 20. un 21. maijā, Rīgā, Biznesa augstskolā „Turība”. Šogad tas vienlaikus notiks 13 valstīs visā pasaulē.

Vēl apmēram nedēļu, līdz 20.maijam, gan studenti, gan tehnoloģiju entuziasti, gan uzņēmēji un ikviens interesents var pieteikties hakatonam un pieradīt savas spējas kosmosa tehnoloģijās. Pieteikšanās iespējas: a) aizpildot pieteikuma veidlapu http://www.actinspace.org/en/inscription b) rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..