Publicēts 28 janvāris 2015

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile Valsts prezidenta oficiālās vizītes Somijā laikā stiprinās abu valstu sadarbību izglītībā un zinātnē.

Trešdien, 28.janvārī ministre piedalījās abu valstu delegāciju divpusējās sarunās ar Somijas parlamenta priekšsēdētāju Ēro Heineluomu, viesojās Aalto universitātē, kā arī piedalījās Latvijas-Somijas biznesa forumā. Vakarā delegācija piedalīsies Somija prezidenta rīkotajās valsts vakariņās.

Savukārt vizītes otrajā dienā M. Seile piedalīsies apaļā galda diskusijā par Latvijas un Somijas sadarbības iespējām zinātnē un izglītībā (Prospects of cooperation in the field of education between Latvia and Finland), apmeklēs Somjas tehniskās izpētes centru un Somijas Ģeoloģijas izpētes institūtu.

Mārīte Seile tiksies arī ar Somijas izglītības, zinātnes un kultūras ministri Kristu Kiuru, lai pārrunātu abu valstu ciešākas sadarbības iespējas izglītības kvalitātes stiprināšanā.

Delegācijai paredzēta tikšanās ar Somijas premjerministru Aleksandru Stubu, bet dienas noslēgumā vizīte Latvijas vēstniecībā Somijā, lai tiktos ar Somijas latviešu kopienu un piedalītos koncertā par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē.