Publicēts 19 maijs 2016

Kopš 2000. gada izglītības sistēmā Latvijā notikušas ievērojamas pārmaiņas. OECD ekspertu sagatavotajā Ziņojumā par Latvijas izglītības politikas un prakses atbilstību OECD standartiem ir izvērtēti sasniegtā rezultāti un uzrādītas iespējas jauniem izaicinājumiem. Darbs pie izglītības kvalitātes un pieejamības jāturpina, ņemot vērā studentu paaudzes samazināšanos un pasniedzēju grupas novecošanos.

Ziņojums ir izstrādāts Latvijas iestāšanās procesa ietvaros OECD. Latvijas izglītības politikas un sistēmas analīze ir veikta, salīdzinot to ar labākajiem piemēriem izglītībā un prasmju veidošanā OECD valstīs, sākot no bērnu aprūpes agrīnā vecumā līdz pat augstākās izglītības iespējām.

Ceturtdien, 19. maijā plkst. 8.30-9.10 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Lielajā zālē, Rīgā, Vaļņu ielā 2, OECD Izglītības un Prasmju direktorāta direktors Andreass Šleihers (Andreas Schleicher) un Latvijas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis informēs par svarīgākajiem Ziņojuma rezultātiem un secinājumiem.

Aicinām žurnālistus piedalīties prezentācijā un uzklausīt OECD sagatavoto vēstījumu. Pēc prezentācijas žurnālistiem būs iespēja uzdot jautājumus un intervēt Andreass Šleihera kungu. Intervijas laiks jāpiesaka un jāsaskaņo iepriekš.

Piedāvājam Valsts kancelejas sagatavoto pārskatu par Latvijas ceļu uz OECD infografikā:

 

OECD Infografika