Publicēts 25 maijs 2016

students 900x70025. maijā radošās darbības nedēļas radi!2016 un UNESCO Mākslas izglītības nedēļas ietvaros notiks konference “Kultūras un mākslas izglītība: Radi sevi skolā!”. To rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas augstskolām. Konference notiks Latvijas Kultūras akadēmijā, tās īpašais viesis – Minhenes Universitātes profesors, UNESCO katedras koordinators Erlangenas–Nirnbergas universitātē un Eiropas Mākslas un kultūras izglītības observatoriju sadarbības tīkla iniciators Ernsts Vāgners.

Konferences “Kultūras un mākslas izglītība: Radi sevi skolā!” mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju radītajām iespējām izglītības attīstībā, iepazīstot jaunākās tendences, labāko ārvalstu pieredzi un izceļot Latvijas sasniegumus. Konferenci atklās kultūras ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidente Dace Melbārde un izglītības un zinātnes ministrs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents Kārlis Šadurskis. Tajā tiks prezentēta Eiropas Komisijas darba grupas izveidota labās prakses rokasgrāmata par vienu no 8 mūžizglītības kompetencēm „Kultūras izpratne un izpausmes”, kurā kā Eiropas labā prakse ir izcelta arī radošās darbības nedēļa radi!. Konferences dalībnieki tiks ieiepazīstināti ar 2015. gadā izveidoto Eiropas Mākslas un kultūras izglītības observatoriju sadarbības tīklu, kurā Latviju pārstāv Latvijas Kultūras akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Universitāte.

Konferencē augstskolas, kas saistītas ar kultūru, mākslu un izglītību, prezentēs savu pētniecisko pieredzi šajās jomās. Tāpat ar aktualitātēm iepazīstinās Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valsts izglītības satura centrs. Konferences otrajā daļā būs diskusijas vairākās grupās par aktuāliem jautājumiem kultūrizglītībā. Konferences īpašais viesis būs Minhenes profesors Ernsts Vāgners, kurš ir Eiropas Mākslas un kultūras izglītības observatoriju sadarbības tīkla iniciators. Šī sadarbības tīkla mērķis ir sekmēt pētniecību kultūras un mākslas izglītībā.

UNESCO Mākslas izglītības nedēļu visā pasaulē atzīmēs no 23. līdz 29. maijam, un tās laikā tiek izcela mākslas izglītības nozīmība cilvēka dzīvē kopumā, it īpaši mācīšanās un radošās darbības procesā. Mākslas izglītības nedēļā UNESCO aicina dalībvalstu valdības, valsts un nevalstiskās institūcijas un indivīdus apzināties, ka māksla un kultūra ir ceļš uz pilsonisko sabiedrību, saliedētību un mieru.

Radošās darbības nedēļa radi!2016 notiek jau sesto gadu un piedāvā plašu programmu visā Latvijā, aicinot īstenot jaunrades idejas sadarbībā ar radošajām industrijām, būt atvērtiem un gudri strādāt partnerībās, tālredzīgi veidojot labāku dzīvi sev un līdzcilvēkiem. Plašāk par to www.radilatvija.lv

Konferenci rīko UNESCO LNK sadarbībā ar LNKC, LKA, JVLMA un LU. Konferenci atbalsta Valsts izglītības satura centrs un Britu padome Latvijā.

Vieta: Latvijas Kultūras akadēmija, Ludzas iela, 24, Rīga. Laiks: plkst. 10.00-16.30.

Par konferenci: http://www.lka.edu.lv/lv/aktuali/pasakumi/konference-kulturas-un-makslas-izglitiba-radi-sevi/

---------------
Informāciju sagatavoja:
Agnese Treimane, Latvijas Kultūras akadēmija
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.