Publicēts 12 februāris 2015

Ap 130 starptautisku viesu 16.februārī Rīgā pulcēsies konferencē “Sports un fiziskās aktivitātes cilvēkkapitāla attīstībai”. Rīkota Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros, konference ir viena no sporta nozares atslēgnotikumiem šī gada pirmajā pusē. Tajā dalību apstiprinājusi virkne starptautisku ekspertu, kuri apskatīs tādus jautājumus kā ielu sports un tā loma sociālajā integrācijā, pilsētas infrastruktūra sportam un sociālās prasmes, kuras sports attīsta – vadītprasme, sadarbība, problēmu risināšana un citas. Organizēti tiks trīs tematiskie semināri — Sports un sociālā vide, Sports dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī Izglītība un mācīšanās caur sportu.

Pēdējo desmit gadu laikā Eiropas Savienība (ES) ir likusi plašāku uzsvaru uz sportu, pievēršoties ne tikai cīņai par balvām augsta līmeņa sacensībās. Pašlaik uzmanība politiskā līmenī pievērsta tautas sportam jeb amatieru līmeņa fiziskajām aktivitātēm, parasti bez tālejošiem mērķiem pēc augstiem sasniegumiem. Tautas sports ir veids, kā paaugstināt sociālo iekļaušanu, samazināt nevienlīdzību un attīstīt dažādas sociālās prasmes, kas ir svarīgas nodarbinātībai.

Pilsētu iedzīvotāju skaitam strauji augot un vienlaikus iedzīvotāju aktivitātei samazinoties, konferencē tiks runāts arī par tādiem jautājumiem kā pilsētvide un pašvaldību nozīme. Pašlaik pašvaldības ir lielākie tautas sporta veidotāji visā pasaulē - sākot ar riteņbraucēju celiņu, vietējo parku izveidi un beidzot ar noteiktu fizisko aktivitāšu sponsorēšanu.

Īpaši lielu uzsvaru veltot bērniem un jauniešiem, Latvijas prezidentūras prioritāšu augšgalā ir tieši tautas sports. Tautas sporta potenciāla maksimālu izmantošanu uzsvēris arī Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs (Tibor Navracsics) savā uzrunā ES Sporta forumā Milānā 2014. gada decembrī.

Mediju ievērībai:

Mediju programma ir pieejama prezidentūras mājaslapā: https://eu2015.lv/lv/notikumi/politiskie-notikumi/es-sporta-konference-fiziskas-aktivitates-cilvekresursu-attistibai-2015-02-16

Aicinām mediju pārstāvjus uz preses konferenci 16.februārī plkst.10:45 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā zālē Baltija. Preses konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Eiropas Komisijas sporta nodaļas vadītājs Īvs Lelosteks (Yves Le Lostecque), asociācijas Sports visiem vadītājs Guntis Mačs, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Edgars Severs.

Žurnālisti ir laipni aicināti sekot līdzi starptautisko ekspertu prezentācijām gan plenārsesijās, gan tematiskajos semināros. Individuālas intervijas iespējams organizēt pēc pieprasījuma. Lūgums ņemt vērā, ka tikai akreditēti mediji varēs apmeklēt konferenci. Informācijai par mediju akreditāciju:https://eu2015.lv/media-eu/accreditation. Jautājumu gadījumā par mediju akreditāciju, lūdzu, sazinieties ar Mediju centru (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. +371 26058258).