Publicēts 27 jūlijs 2016

29. un 30.jūlijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, norisināsies konference „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2016”. Konference notiks jau sesto gadu un to organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija un Ārlietu ministrija sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

Konferences sesijām izvēlētas trīs tēmas – Latviskās kultūrtelpas stiprināšana, Pilsoniskā un ekonomiskā potenciāla stiprināšana mītnes zemēs, Atgriešanās Latvijā – izaicinājums un iespēja. Darba grupā „Latviskā izglītība diasporā” piedalīsies 79 dalībnieki, kuri pārspriedīs diasporas nedēļas nogales skolu aktualitātes, valsts sniegto atbalstu diasporai, latviešu valodas apguves un saglabāšanas motivāciju, pedagogu kompetences jautājumus un diasporas skolu attīstību. Konferences rīkotāju izvirzītais mērķis ir izvērst dialogu par latviskās identitātes saglabāšanu, kā arī sadarbības veidošanu starp ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem un Latviju, dzimtajiem novadiem un mācību iestādēm.

Izglītības un zinātnes ministrijai ir cieša sadarbība ar diasporu, jo izglītība ir pamats latviskuma uzturēšanai ārpus Latvijas. Atbalsts valodas un kultūrvēstures kopšanai tautiešiem ārvalstīs ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijas prioritātēm.

Konferencē savu redzējumu par diasporas lomu un nozīmi ar Latvijas valstiskumu saistītos jautājumos – tās pastāvēšanu, izveidošanos un nākotnes perspektīvām – sniegs vairāki lektori. Plašāka informācija atrodama Kultūras ministrijas mājaslapā: http://www.km.gov.lv/lv/jaunumi/?news_id=8109

29.jūlijā ikvienam interesentam būs iespēja tiešraidē http://www.nvotv.lv/lv/ sekot darba grupu „Diasporas potenciāla iesaiste Latvijas tautsaimniecībā” un „Pilsoniskā līdzdalība: daudzveidīgu piederību meklējot” diskusijām, bet 30.jūlijā tiks straumēta visa konferences norise – uzstāšanās un diskusijas.