Publicēts 15 augusts 2016

Trešdien, 17. augustā, pieņemšanā pie izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska pulcēsies starptautiskās jauniešu zinātnes izstādes “Expo - Sciences Europe 2016” dalībnieki -  Rīgas Franču liceja un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēni, viņu pedagogi un zinātniskie konsultanti.

Starptautisko jauniešu zinātnes izstādi “Expo - Sciences Europe 2016” organizē Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā (MILSET) un šogad tā notika Francijā, Tulūzā, no 9. līdz 15. jūlijam.  Zinātnes izstādē tika augstu  novērtēts Rīgas Franču liceja skolnieču Annas Januškevičas un Madaras Zvīnes pētnieciskais darbs, piešķirot Francijas zinātnieka īpašo medaļu "Médaille Michel Crozon".

Uz zinātnes izstādi katru gadu izvirza Latvijas skolēnu zinātniskās konferences laureātus. Šogad Latvijas delegācijas sastāvā fizikas sekcijā bija iekļautas Rīgas Franču liceja 12. klases skolnieces (nu jau absolventes) Anna Januškeviča un Madara Zvīne ar zinātnisko pētniecisko darbu “Oglekļa nanostruktūru elektrodu un membrānas materiālu pētījumi pielietojumam superkondensatoros”, savukārt ķīmijas sekcijā – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 11. klases skolnieks Gatis Saknītis ar darbu “Cepumos esošo tauku analīze”. Šajā izstādē darbus vērtēja eksperti, un godalgotās vietas netika piešķirtas, tāpēc Francijas zinātnieka medaļa uzskatāma kā augsts sasniegums. Pirms tam Latvijas jauniešu veikums tika īpaši atzīmēts 2007. gadā.

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus, un tā tiek īstenota kā vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu interešu izglītība. Pētnieciskos darbus izstrādā vecāko klašu skolēni, un ik gadu valsts skolēnu zinātniskajai konferencei tiek ieteikti ap 400 darbu. Kopš 1999. gada Latvijas skolēni piedalās Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā, kurš katru gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Latvijas skolēnu pētnieciskie darbi ir guvuši augstu novērtējumu ne tikai šajā prestižajā konkursā, bet arī starptautiskajās Milset (Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā) zinātnes izstādēs.
Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības mērķi ir sekmēt skolēnu zinātniskā pasaules uzskata un darbības attīstību, ievirzīt skolēnus akadēmiskajām studijām augstskolā un darbībai zinātnē, kā arī veicināt skolēnu profesijas izvēli


Nākamajā gadā pasaules Zinātnes EXPO notiks no 7. līdz 12. augustam Fortalezā, Brazīlijā.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai:
Ministra K.Šadurska tikšanās ar starptautiskās jauniešu zinātnes izstādes “Expo - Sciences Europe 2016” dalībniekiem un pedagogiem notiks trešdien, 17. augustā, no plkst.13.00 līdz 14.00 IZM, Apspriežu zālē (3.stāvā). Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties! Lūgums ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu caurlaides saņemšanai.