Publicēts 22 augusts 2016

Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centrā pirmdien, 22.augustā, notiks divi pieaugušo izglītībai veltīti semināri. Plkst.10.30 nozares profesionāļi, pašvaldību un nevalstiskā sektora darbinieki, kā arī visi pieaugušo izglītības procesā ieinteresētie tiek aicināti diskutēt par pieaugušo izglītības kvalitātes jautājumiem. 

Saskaņā ar likumdošanu, tieši pašvaldības dod atļauju gan formālo, gan neformālo pieaugušo izglītības programmu īstenotājiem darboties tās teritorijā. Izglītības un zinātnes ministrija, kas koordinē Latvijas pieaugušo izglītība sfēru, šobrīd strādā pie ieteicamo kritēriju kopuma, kas ļautu vērtēt daudzveidīgo pieaugušo izglītības pakalpojumu kvalitāti. Viens no semināra mērķiem ir iepazīstināt dalībniekus ar aspektiem, kas būtu jāņem vērā, pašvaldībās iepērkot pieaugušo izglītības pakalpojumu.

Vēl uzmanība tiks pievērsta jautājumiem, kas saistīti ar neformālās izglītības atzīšanu, kā arī inovatīvu izglītības metožu izmantošanu Kuldīgas vecpilsētā.
Dienas otrajā pusē, plkst 13.00, semināra dalībniekiem pēc izvēles būs iespēja pieteikties un piedalīties tiešsaistes treniņā, apgūstot EPALE -- Eiropas daudzvalodu virtuālās platformas pieaugušo izglītībai – lietošanu: piekļuvi resursiem, sadarbības partneru meklēšanu ar EPALE starpniecību, rakstu komentēšanu un publicēšanu, savu ierakstu veidošanu pasākumu kalendārā.

Semināri Kuldīgā notiek IZM Erasmus + projektu “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā” un “Eiropas virtuālā platforma pieaugušo izglītībai (EPALE)” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Daina Jāņkalne,
IZM un Eiropas Komisijas
pieaugušo izglītības projektu komunikācijas koordinatore
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
67047862