Publicēts 31 augusts 2016

KS olimpiesi

 

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis šodien, 31. augustā, uz tikšanos aicināja Latvijas olimpisko vienību, lai izteiktu pateicību sportistiem un treneriem, pasniedzot Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstus.

„Neatkarīgi no starta XXXI Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro jūs esat varoņi. Katrs uz startu izgāja ar apņēmību un cīņas sparu. Izsaku pateicību par raksturu un spēju sasniegt katram individuāli savus personiskos rekordus. Pateicos Rebekai Kohai, Laurai Ikauniecei Admidiņai, Aleksejam Rumjancevam, treneriem par augstajiem rezultātiem, kur tikai nedaudz pietrūka līdz goda pjedestālam. Mums ir pamats lepoties ar izciliem Latvijas sportistiem. Jums ticēs un turēs par jums īkšķus arī turpmāk! Mēs jūs cienām un ar jums lepojamies.

Ministrs arī apliecināja, ka sportisti, kuri sasnieguši augstus rezultātus, pienākas arī naudas prēmijas, par kurām vēl lems valdība. Par prēmiju piešķiršanu Olimpiešiem lems Latvijas Nacionālā sporta padome un to pēc tam virzīs skatīšanai valdībā. Ministrs arī rosinās izmaiņas naudas balvu piešķiršanas kārtībā, lai naudas balvas sporta veidu attīstībai par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs saņemtu arī sporta federācijas par olimpiskajās spēlēs izcīnīto ceturto līdz sesto vietu. Pašlaik naudas balvas par olimpiskajiem sasniegumiem sporta federācijām piešķir par sportistu izcīnītajām medaļām.

Latviju Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro pārstāvēja 34 sportisti trīspadsmit sporta veidos - brīvajā cīņā, džudo, burāšanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe, svarcelšanā, šaušanā, tenisā, vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Olimpiskās spēles Riodeženeiro norisinājās no 5. līdz 21. augustam.