Publicēts 26 februāris 2015

Lai veicinātu skolēnos vēlmi izglītoties Latvijā, izpratni par darba tirgū pieprasītākajām profesijām un radītu priekšstatu par iespējām tās apgūt, izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstādes “Skola 2015” laikā rīkos telpu orientēšanās sacensības “Zini, ko tu mācies”. Visas izstādē pārstāvētās profesionālās un augstākās mācību iestādes ir aicinātas piedalīties, kļūstot par spēles kontrolpunktiem.

Lai piedalītos spēlē, izstādes apmeklētāji IZM stendā saņems kontrolkartīti, un, ja nepieciešams, rekomendācijas par valstī pieprasītākajām profesijām pēc Latvijas Darba devēju konfederācijas sniegtajiem datiem.

Pēc savas izvēles dalībnieks kartītē ierakstīs vienu profesiju, kuru viņš vēlētos apgūt. Apmeklējot izstādē pārstāvēto skolu stendus, dalībnieka uzdevums būs atrast tās mācību iestādes, kurās iespējams apgūt izvēlēto profesiju. Lai kvalificētos finālam, kartītē jāatzīmē vismaz trīs atbilstošas skolas.

Spēles rezultātā IZM cer veicināt skolēnu izvēli izglītoties Latvijas skolās un augstskolās, virzīt apmeklētājus uz viņus interesējošo mācību iestāžu iepazīšanu, un sekmēt apmeklētāju pieplūdumu izstādē pārstāvētajām skolām.