Publicēts 28 novembris 2016

EUIIr izsludināts konkurss stipendijas saņemšanai doktorantūras studijām Eiropas Universitātes institūtā (Florencē, Itālijā) šādās nozarēs:

• Ekonomika
• Vēsture un civilizācija
• Tiesību zinātne
• Politika un sociālās zinātnes

Kāpēc izvēlēties studijas Eiropas Universitātes institūtā (turpmāk – EUI):

- EUI piedāvā plašākās doktorantūras programmas sociālajās zinātnēs Eiropā; 

- EUI piedāvā izcilas pētniecības iespējas;
- vairāk nekā 80% no EUI uzņemtajiem studentiem veiksmīgi pabeidz studijas;
- studijas EUI paver lieliskas starptautiskās karjeras iespējas.

Lai pieteiktos stipendijai, kandidātiem jābūt maģistra grādam vai maģistra grāda līmenim pielīdzinātai izglītībai, kā arī angļu valodas zināšanām vismaz C1 līmenī. Studentiem no Latvijas ir iespējams pieteikties 1 stipendijai studijām EUI. Ikgadējā stipendijā* ir iekļauta studiju maksa, uzturēšanās, veselības apdrošināšanās izdevumi un vienreizējie ceļa izdevumi 300,00 euro apmērā. 

Pieteikšanās termiņš: līdz 2017. gada 31. janvārim (dokumenti iesniedzami EUI on-line režīmā).

Detalizēta informācija par pieteikšanas nosacījumiem un iesniedzamajiem dokumentiem, kas nedaudz atšķiras atkarībā no izvēlētās nozares, ir pieejama EUI mājas lapā http://www.eui.eu/ProgrammesAndFellowships/DoctoralProgramme/Index.aspx

EUI 1972. gadā izveidoja sešas Eiropas Kopienas dalībvalstis, lai veicinātu augstākā līmeņa pētniecību jomās, kas ir īpaši nozīmīgas Eiropas attīstībai. 2008. gadā tika piešķirtas pirmās EUI stipendijas Latvijas studentiem. Katru gadu Eiropas Savienības dalībvalstis un citas Eiropas nacionālās institūcijas kopā piešķir ap 160 pētniecības stipendijām doktorantūras studijām EUI. Pašlaik EUI studē četri studenti no Latvijas.

Kontaktpersona: Aļina Kučinska, Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā referente, tālr. +371 67047905, e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*Stipendija Latvijas Republikas pilsoņiem tiek piešķirta pamatojoties uz LR Saeimas 2009. gada 11. jūnijā pieņemto likumu „Par Konvenciju par Eiropas Universitātes institūta izveidi un Konvenciju, ar ko groza Konvenciju par Eiropas Universitātes institūta izveidi”, kas nosaka, ka Izglītības un zinātnes ministrija koordinē Konvencijā un Grozījumu konvencijā paredzēto saistību izpildi, tajā skaitā, Konvencijā noteikto, ka katra dalībvalsts atbilstoši pieejamajiem līdzekļiem veicina stipendiju piešķiršanu tiem saviem Eiropas Universitātes institūtā uzņemtajiem pilsoņiem, kuriem tās ir nepieciešamas.