Publicēts 01 decembris 2016

IMG 5558Lai mudinātu jauniešus apsvērt savas karjeras iespējas un izvēlēties profesionālo izglītību, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopīgi ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) uzsāks kampaņu “Prakšu alianse”. 

Darba vidē balstītas (DVB) mācības Eiropā kļūst aizvien populārākas, tās tiek atzītas par labāko veidu, kā motivēt jauniešus iesaistīties profesionālajā izglītībā, veicināt jauniešu nodarbinātību un nodrošināt izglītības atbilstību darba tirgus prasībām.

Mācību process paredz, ka audzēknis praktiskās iemaņas un zinības vismaz pusi no mācību laika apgūst reālā darba vidē uzņēmumā, ikdienā iepazīstot savu nākotnes profesiju un tās darba specifiku. Savukārt darba devējiem iesaistīšanās DVB mācību procesā, piedāvājot jauniešiem prakses un darba vietas, palīdz iegūt speciālistus, kas sagatavoti darbam konkrētajā uzņēmumā.

Tomēr plašākā sabiedrībā valda stereotipi, trūkst izpratnes un informācijas par šo būtisko Latvijas profesionālās izglītības jauno piedāvājumu un plašajām iespējām gan karjeras veidošanā, gan izglītības turpināšanā. Lai veidotu labāku izpratni par DVB mācību procesa būtību un veicinātu sabiedrības informētību par profesionālās izglītības iespējām, no šī gada 1. decembra līdz 2017. gada februārim tiks rīkota informatīva sociālā profesionālās izglītības kampaņa “Prakšu alianse”.
Kampaņu rīko Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Darba devēju konfederācija ar ES Erasmus+ programmas finansiālo atbalstu projekta “Valsts pārvaldes institūciju atbalsts māceklībai: darba vidē balstītu mācību īstenošana Latvijā, Lietuvā un Igaunijā” ietvaros.

Kampaņas atklāšanas preses konference norisināsies 2016. gada 1. decembrī Izglītības un zinātnes ministrijā Vaļņu ielā 2, Lielajā zālē.
Preses konferences sākums plkst. 10.00.

Preses konferencē piedalīsies:
Kārlis Šadurskis, LR izglītības un zinātnes ministrs;
Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis;
Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks;
Alvis Vagulis, AS “HansaMatrix” viceprezidents;
Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis Edijs Gavriļenko.