Publicēts 20 janvāris 2017

 

Cehija

Čehijas Republikas Izglītības, jaunatnes lietu un fiziskās audzināšanas ministrija piedāvā Latvijas studentiem un akadēmiskajam personālam stipendijas dalībai čehu valodas un kultūras vasaras kursos 2017. gada vasarā. 

Pieteikšanās līdz 2017. gada 13. martam.

Piedāvājums:

Divas stipendijas dalībai Prāgas Kārļa universitātes organizētajos kursos Prāgā, kas notiks no 2017. gada 28. jūlija līdz 25. augustam.
Viena stipendija notiks no 2017. gada 10. līdz 28. jūlijam).
Informācija par abām vasaras skolām atrodama Čehijas Izglītības, jaunatnes un sporta ministrijas mājaslapā.

Ieinteresētajiem kandidātiem Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA) divos eksemplāros jāiesniedz šādi dokumenti:

1. Pieteikuma veidlapa – abām vasaras skolām viena un tā pati (aizpildīta elektroniski, izdrukāta un pievienota dokumentiem). Veidlapa jāaizpilda datorrakstā (.doc).
CV un motivācijas vēstule angļu valodā.
2. Viena ieteikuma vēstule no pasniedzēja angļu valodā.
3. Augstskolas izdota izziņa par kandidāta statusu (students, norādot arī studiju programmu un kursu, pasniedzējs vai pētnieks).

Stipendija sedz izdevumus par mācībām, apmešanos, ēdināšanu un ekskursijām, kuras organizē kursus rīkojošā augstskola. Netiek izmaksāta kabatas nauda un netiek segti transporta izdevumi uz Čehiju un atpakaļ. Vēlams iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu.

Tā kā katru gadu uz šo stipendiju piesakās vairāk interesentu, nekā ir piedāvāto vietu, VIAA rīko pārrunas ar kandidātiem. Laiks, kad tās norisināsies, tiks paziņots katram kandidātam individuāli.


Stipendiju kandidātus VIAA vērtēšanas komisija vērtēs pēc šādiem kritērijiem:

kandidāta motivācija;
līdzšinējā pieredze ar Čehiju un čehu valodu saistītās jomās;
kandidāta statuss (priekšroka studentiem);
individuālo pārrunu rezultāts.

Iesniegumu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 13. marts. Tas jāiesniedz VIAA, Vaļņu ielā 1, sekretariātā vai vecākajai speciālistei Aijai Jakovičai.

tālr. 67814331
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Adrese
Vaļņu iela 1,
Rīga, LV-1050, Latvija
tālrunis: 67814322,
fakss: 67814344,
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.