Publicēts 15 februāris 2017

Ēnu diena15. februārī, kad visā Latvijā norisinās Ēnu diena, Izglītības un zinātnes ministrijā viesojās vienpadsmit ēnas, iepazīstot gan ministra, gan departamentu direktoru un citu speciālistu darba ikdienu. “Šis jau ir trešais gads, kad piedalos Ēnu dienā un uzskatu, ka šī ir ļoti vērtīga iespēja ikvienam jaunietim iepazīt un izmēģināt savu izvēlēto profesiju, vienlaikus pārliecinoties - vai izvēle patiesi ir pareiza,” saka Talsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Elizabete Dzene. Viņai pievienojas arī pārējie jaunieši, uzsverot, ka Ēnu dienas piedāvātās iespējas vajadzētu izmantot ikvienam.

Jauniešiem no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Juglas vidusskolas, Druvas vidusskolas, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Rīgas 6. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas, Salaspils 1.vidusskolas un Rīgas Teikas vidusskolas šī bija notikumiem un jauniem iespaidiem bagāta diena – atklāta un saturīga saruna ar izglītības un zinātnes ministru K.Šadurski, piedalīšanās ministra diskusijā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru K.Gerhardu par valsts teritoriālā iedalījuma pilnveidi un nevienlīdzības novēršanu, tikšanās ar Francijas Republikas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu (Odile Soupison), darbs grupā, kurā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu un sporta federāciju pārstāvji diskutēja par grozījumiem kārtībā, kādā valsts finansē profesionālā ievirzes sporta izglītības iestādes, kā arī citas aktivitātes.

“Pirms viesošanās ministrijā, pat iedomāties nevarēju, cik spraiga un noslogota ir ministrijas darbinieku  ikdiena,” iespaidos dalās Elizabete. Viņa kopā ar savu vienaudzi Andri Lapiņu (Rīgas Franču licejs) ēnoja ministrijas sabiedrisko attiecību speciālistus. “Esmu priecīgs, ka varēju iepazīt tuvāk šo profesiju, ar kuru domāju saistīt savu  nākotni. Manuprāt, tieši  izglītība ir pamats civilizētas pasaules uzturēšanā, un sabiedrisko attiecību speciālistiem ir liela loma šo procesu skaidrošanā,” saka Andris. Sabiedrisko attiecību speciālistu ēnām bija arī iespēja redzēt un uzzināt, ko dienas laikā dara citi ēnotāji, intervējot gan pašas ēnas, gan ēnu devējus un rezultātā iemēģinot spēku relīzes rakstīšanā.

Kā atzīst Ēnu dienas dalībnieki, šodien ministrijā viņi pārliecinājās, ka valsts pārvaldē nav “mazu vai lielu problēmu”, bet ir uzdevumi, kas jāatrisina, cieši sadarbojoties ar citām ministrijām, nozaru organizācijām, sociālajiem un sadarbības partneriem.

IZM ir patiesi gandarīta un saka paldies visiem Ēnu dienas dalībniekiem, kuri nopietni domā par savas karjeras veidošanu, lēmumu par nākamās profesijas izvēli neatstājot uz pēdējo brīdi. Paldies šodienas ēnām Elizabetei un Andrim par lielo atbalstu informācijas sagatavošanā par ēnu dienas norisi ministrijā!

“Ēnu diena” ir biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) organizētā karjeras izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un iepazīstas ar interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.