Publicēts 16 februāris 2017

shutterstock 178438949Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina jaunatnes darbiniekus un ikvienu, kurš ikdienā strādā ar jauniešiem, pieteikties starptautiskām mācībām, kurās tiks padziļinātas starptautisku projektu rakstīšanas un īstenošanas prasmes, kā arī prasmes, kas būs noderīgas arī turpmākajā darbā ar jauniešiem. Pašlaik dalībnieku atlase norisinās vairākām mācībām. Ieskaties, varbūt jau tuvākajā laikā tieši tu papildināsi savas zināšanas starptautiskā vidē.

Semināru, mācību un konferenču darba valoda – angļu. Piesakoties, jāņem vērā, ka Jaunatnes pilsoņu asambleja norisināsies franču valodā.
Visas izmaksas tiek segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu līdzekļiem. Dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28,46 eiro apmērā. Ar dalībniekiem, ar kuriem tiks apstiprināta dalība mācībās, tiks noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes. Ja piesakies mācībām, kas norisinās Latvijā, līdzfinansējums nebūs nepieciešams. Pašam jārēķinās ar ceļa izdevumiem uz un no mācībām līdz savai mītnes pilsētai.

Turpinājumā aicinām iepazīties ar aktuālajām starptautiskajām mācībām, to mērķiem, norises vietu un laiku. Plašāka informācija par mācībām.

Vārdu spēks – starptautiskas mācības Polijā

Līdz 12. martam aicinām pieteikties mācībām “The Power of Words”, kuras no 5. līdz 10. maijam notiks Konstancin-Jeziorna (netālu no Varšavas) Polijā. Mācību mērķis ir stiprināt dalībnieku komunikācijas prasmes, palīdzot izvērtēt plaši pieejamo informāciju kritiski un to, cik lielu nozīmi darbā ar jauniešiem, spēlē veiksmīga komunikācija.
Vairāk informācijas

Piesakies mācībām par stāstu stāstīšanu "Set your Story free"
Ja tu vēlies noskaidrot, kurš ir senākais jebkad izstāstītais stāsts, piesakies mācībām, kas norisināsies no 30. aprīļa līdz 6. maijam Budapeštā, Ungārijā. Šo mācību mērķis ir vairot dalībnieku zināšanas par inovatīvām stāstu stāstīšanas tehnikām, gan padarot sevi spēcīgāku, gan ļaujot dalībniekiem atbalstīt jauniešus, ar kuriem viņi strādā, attīstot to personības un palīdzot attīstīt viņu dzīves ceļu. Pieteikšanās līdz 12. martam!
Vairāk informācijas:

SOHO - European Training Course for EVS Support People (mācības EBD atbalsta personām)
Attīstot būtiskākās EBD atbalsta personu kompetences, SOHO mācību mērķis ir uzlabot EBD projektu kvalitāti. Kā arī sniegt dalībniekiem aktuālāko informāciju par programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" sniegtajām iespējām. Mācības norisināsies Latvijā no 2017. gada 9. līdz 13. maijam. Pieteikšanās līdz 19. martam!
Vairāk informācijas

EVS go political: izpētīt EBD mācību cikla politiskās dimensijas
Mācībās, kuras notiks no 13. līdz 18. maijam Turcijā, būs iespēja atklāt, kā ar Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) starpniecību radīt pēc iespējas lielāku politisko dimensiju. Mācību laikā dalībnieki, izmantojot neformālās izglītības metodes, iedvesmosies citu dalībnieku pieredzē, savā un citu dalībnieku motivācijā un vajadzībās. Dalībniekiem būs iespēja novērtēt projektu ietekmi politiskajā līmenī, apmainīties ar pieredzes stāstiem un novērtēt savas kompetences. Mācību kurss sagatavots tā, lai dalībnieki savā ikdienas darbā pēc tam var izmantot iegūtās zināšanas politisko dimensiju veidošanai. Pieteikšanās līdz 23. martam.
Vairāk informācijas

"ONE to ONE" mācības, atbalstot individuālu pieeju mācību procesā
Vai tu kādreiz esi juties apmulsis, nesaprotot kāda ir tava loma darbā ar jauniešiem? Vai viņi tevī saskata treneri? Mentoru? Privātskolotāju? Vai tu vari viegli strādāt ar jauniešu grupu, taču tev ir grūti strādāt individuāli ar katru jaunieti? Jā? Tad šīs mācības ir domātas tev, piesakies līdz 24. martam! Mācības norisināsies no 28. maija līdz 3. jūnijam Budapeštā, Ungārijā. Galvenais šo mācību mērķis ir attīstīt jaunatnes darbiniekos tās kompetences, kas ir nepieciešamas individuālajā darbā ar jauniešiem, atbalstot viņu mācību procesu.

Vairāk informācijas

Jaunatnes pilsoņu asambleja 2017 "Free Together" Creating, engaging, enterprising for a better living together"
Piesakies, ja brīvi runā franču valodā! Konference jaunajiem projektu vadītājiem, izmaiņu veicējiem savā zemē, kuriem ir radoši vai sociālās uzņēmējdarbības projekti labākai dzīvei kopā. Tā norisināsies no 2017. gada 26. līdz 31. maijam Tornai, Beļģijā. Pieteikšanās līdz 29. martam. Konferences mērķis ir pulcēt projektu vadītājus vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kas rada izmaiņas vietējā kopienā, īstenojot radošos vai sociālās uzņēmējdarbības projektus.
Vairāk informācijas:

Praktiska informācija par mācībām

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

- kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
- nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
- sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Par SALTO Resursu centru
SALTO ir saīsinājums no frāzes angļu valodā „Support, Advanced Learning and Training Opportunities”, kas latviešu valodā nozīmē „Atbalsts un paplašinātas mācību iespējas.” Tas ir tīkls, kurā ir astoņi resursu centri, kuri darbojas Eiropas jaunatnes prioritāšu jomās, atbalstot Eiropas Komisijas programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.


Papildus informācijai:
Vladislava Šķēle
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja
E-pasts: vladislava.skele[at]jaunatne.gov.lv