Publicēts 22 februāris 2017

IMG 4094Starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2017” Izglītības un zinātnes ministrijas stendā jauniešiem būs iespēja ne tikai saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, bet arī pārbaudīt savas zināšanas īpašā erudīcijas testā, kas veidots no iepriekšējo gadu eksāmenu jautājumiem. Savukārt pareizi aizpildot krustvārdu mīklu par jauniešu iespējām Eiropā, varēs nopelnīt arī balvas.

IZM stendā jaunieši, vecāki un pedagogi vienuviet iegūs informāciju gan par IZM, gan padotības iestāžu - Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Studiju un zinātnes administrācijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, kā arī Akadēmiskā informācijas centra aktualitātēm. Uzzināsit par pārbaudes darbiem un eksāmeniem, par profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām iespējām un Atvērto durvju dienām katrā no skolām, kā arī par iespējām darboties starptautiskajā pašizaugsmes programmā jauniešiem Award. Izglītības kvalitātes valsts dienesta speciālisti skolēnus, vecākus un pedagogus konsultēs par tiesībām un pienākumiem skolā, aktualitātēm izglītības iestāžu reģistrācijā, izglītības programmu licencēšanā un akreditācijā. Savukārt Studiju un zinātnes administrācijas speciālisti topošos un esošos studentus informēs par valsts galvoto studiju un studējošā  kredīta piešķiršanas un dzēšanas kārtību, un šo kredītu atšķirību no bankas izsniegtajiem līdzīgiem kredītiem studijām.

Sestdien, 25.februārī, visas dienas garumā IZM stendā konsultēs Akadēmiskā informācijas centra diplomatzīšanas eksperte. Ikvienam interesentam būs iespēja saņemt atbildes par ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu atzīšanu Latvijā,  par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu, kā arī grādu un profesionālo kvalifikāciju pielīdzināšanas kārtību.

Tiem jauniešiem, kuri interesējas par iespējām iesaistīties  “Erasmus+” jaunatnes jomas projektos - jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un citās aktivitātēs, noderīga būs tikšanās ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālistiem! Savukārt skolotāji varēs saņemt konsultācijas par iespējām organizēt starptautiskus sadarbības projektus eTwinning ietvaros, piedalīties nacionāla un starptautiska mēroga profesionālās pilnveides pasākumos.

IZM aicina jauniešus izmantot iespēju un izstādes laikā doties uz Valsts izglītības attīstības aģentūras stendu, kur ātrajā randiņā varēsit tikties ar karjeras konsultantu, kā arī iesaistīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ trīsdesmitgades aktivitātēs. Savukārt Latviešu valodas aģentūra, tāpat kā iepriekšējā gadā, būs sastopama blakus zālē, kur norisinās 19. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2016”.

23.starptautiskā izglītības izstāde „Skola 2017” notiek no 24.līdz 26.februārim starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.