Publicēts 09 marts 2017


novertejums 900x700Norises vieta un laiks: 2017. gada 17. marts, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (Lomonosova iela 1A, Latgales priekšpilsēta, Rīga)

Tālākizglītības studiju kurss izstrādāts, balstoties uz atziņu, ka informācijas un tehnoloģiju dinamiskajā laikmetā zināšanu sabiedrībā ikvienam indivīdam nepieciešamas kompetences un prasmes, kas palīdz analizēt un atšifrēt mediju vēstījumus, kā arī mērķtiecīgi navigēt informācijas plūsmu, radīt un līdzdarboties mediju satura veidošanā un prast mijiedarboties tiešsaistē. Savukārt pedagogiem potenciāli ir ļoti nozīmīga loma nepieciešamo kompetenču un prasmju attīstīšanā.

Programmas mērķi ir veicināt pedagogu izpratni par medijpratību un mediju darbības pamatprincipiem, ļaut apzināties medijpratības vietu sabiedrības izglītošanas procesā, kā arī palīdzēt pedagogiem saprast viņu lomu un iespējas mediju izglītībā.

Studiju kursam ir kā teorētiska tā praktiska ievirze, sniedzot pedagogiem iespēju apgūt teorētiskas pamatzināšanas medijpratībā, kā arī gūt idejas un praktiski pielietojamus padomus tālākajā pedagoģiskajā darbā mediju izglītībā, veicinot jaunās paaudzes spēju kritiski izvērtēt mediju saturu. Kurss ilgst 6 auditoriju stundas. Kursa noslēgumā dalībnieki saņem apliecības par kursa apgūšanu.

Kursa paredzamie rezultāti:

• Zināšanas. Tiek iegūtas teorētiskas zināšanas par mediju pratību un zināšanas par mediju darbības pamatprincipiem un to funkcijām sabiedrībā.
• Prasmes. Tiek iegūtas prasmes kritiski vērtēt un analizēt mediju un citu informācijas nodrošinātāju saturu.
• Kompetences. Iegūto teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu izmantošana pedagoģiskajā darbā.

Studiju kursu organizē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļa ar sadarbības partneriem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas.

Pieteikšanās studiju kursam notiek līdz šī gada 14. martam, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Piesakoties kursam, lūdzam norādīt:
- Vārdu, uzvārdu,
- Pārstāvošo institūciju,
- Kontaktinformāciju

Kursa programma