Publicēts 30 marts 2017

Vakar, 29.martā, Latvijas Nacionālā sporta padome (Padome) atbalstīja ziemas sporta veidu tehniskā atbalsta programmu, gatavojoties 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Bobslejs, skeletons, kamaniņu sports un biatlons tika atzīti par prioritāri atbalstāmiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kuri ir ar visaugstāko potenciālu izcīnīt medaļas. Jau aprīlī šo jautājumu plānots virzīt izskatīšanai valdībā.

Tāpat tika saskaņota 2018. gada Pasaules klubu čempionāta galda hokejā organizēšana Latvijā un 2019. gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm grupu turnīra organizēšana Latvijā.

Padome uzklausīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu par tās pārvaldībā esošo nacionālo sporta bāzu centralizētas pārvaldības modeļa izveidi, apvienojot  bobsleja un kamaniņu trasi Siguldā, Daugavas stadionu Rīgā, tenisa centru Lielupē un sporta centru "Mežaparks". Izglītības un zinātnes ministrijai uzdots turpināt jau uzsāktās diskusijas ar sporta nozares pārstāvjiem, un jautājumu Padomes sēdē atkārtoti izskatīs maijā.

Priekšlikuma mērķis ir izveidot vienotu valsts kapitālsabiedrību, kas spējīga patstāvīgi veikt saimniecisko darbību ar valsts atbalstu infrastruktūras uzturēšanai un aktīvi darboties sporta politikas mērķu īstenošanā, vienlaikus respektējot katras sporta bāzes specifiku un saglabājot operatīvās darbības neatkarību. Kapitālsabiedrība atbildēs par infrastruktūras kapacitātes attīstību, lai uzlabotu treniņu un sacensību apstākļus profesionālajiem sportistiem, un nodrošinās infrastruktūras pieejamību sabiedrībai. Tāpat kapitālsabiedrību apvienošanas rezultātā tiks nodrošināts racionāls un maksimāli efektīvs līdzekļu  izlietojums, kā arī radīta iespēja šo sporta bāzu attīstībai piesaistīt ES fondu un citu finanšu instrumentu līdzekļus.

Jautājumu par Latvijas Hokeja federācijas finanšu pieprasījumu, lai  sagatavotu Latvijas hokeja izlases, nolēma virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā.

Padome uzklausīja ziņojumu par Paralimpiskā sporta centra izveides ieceri, kas būs pilnībā pielāgots cilvēkiem ar invaliditāti. Tajā plānots nodrošināt parasportistu pilnvērtīgu treniņu procesu, kā arī iespēju Latvijā rīkot augsta līmeņa paralimpisko sporta veidu  starptautiskās sacensības.

Padome arī apstiprināja izstrādāto metodiku nacionālas nozīmes starptautisku sporta sacensību ekonomisko ieguvumu analīzei.